Tuulte Roosi lasteaed läheb augustis remonti

Tuulte Roosi lasteaia rühmad kolitakse remondi ajaks Rootsi tänav 7 majja.

FOTO: Sander Ilvest/Saarte Hääle arhiiv

Ehitustööd Tuulte Roosi lasteaias algavad kõigi eelduste kohaselt 1. augustil ja lõpevad täpselt aasta pärast ehk 1. augustil 2020.

“Tuulte Roosi lasteaia ehitusega on Kuressaare lasteaedadel ring peal ja lapsevanematel ei ole enam põhjust valikuid tehes lähtuda maja füüsilisest tervisest,” ütles abivallavanem Helle Kahm.

Remondi maksumus on 3,24 miljonit eurot. Peagi kuulutab vallavalitsus välja hanke ehitaja leidmiseks. Lasteaia hoone energiatõhusamaks muutmiseks kulub lisaks 473 000 eurot, millest 293 260 eurot tuleb riigilt.

“Ühelt poolt hea alusharidus, teisalt keskkonnasäästlikud kaasaegsed ehitusmaterjalid ja disainitud sisuelemendid on need, mille osas otsime uute ehituste puhul parimaid lahendusi,” lisas Helle Kahm.

Lasteaed saab uue peasissepääsu, kelpkatuse asemele ehitatakse viilkatus. Uues hoones on kaks lifti, millest üks ühendab kõiki nelja korrust, teine päris katuse alla ei sõida. Et hoone keldrikorrusele on kavandatud köök koos ladude ja kontoriruumiga, tuleb põrandat ligi poole meetri võrra süvendada.

Uuendatud lasteaia esimesel korrusel asub tulevikus kaks universaalset rühma (Nurmenuku ja Rukkilille), mida saab kasutada nii sõime- kui ka tavarühmana. Hoone keskel on muusika- ja võimlemissaal ning selle vastas kabinetid. Teisele korrusele paigutatakse Võilille, Meelespea, Kellukese ja Karikakra rühmad.

Katusekorrusele on kavandatud hoone lõunapoolsesse otsa mänguruum, mis praegu asub keldris. Keskel säilitatakse praeguses asukohas ujula ja tehnilised ruumid.

Tuulte Roosi lasteaia rühmad kolitakse remondi ajaks Rootsi tänav 7 majja, kus praegu on Pargi lasteaia ajutine kodu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles