Saaremaa tarbijate ühistu andis alla: Rehemäe keskus läheb suvel kinni

  • Kuressaares on pea 15 ehitus- ja kodukauplust, millega võistelda tuleb.
  • Töötajaid on Rehemäel 12, pooled neist ligi 40-aastase staažiga.

VEEL AVATUD: Rehemäe ehitusmaterjalide ja mööblipoes käis eile töö, nagu ikka. Pärastlõunasel ajal ostis endale vajalikke vidinaid Egert East, kassas oli klienditeenindaja Evi Tiirik.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaa tarbijate ühistu juulist suletava Rehemäe keskuse töötajatele pakub ühistu tööd oma toidu- ja esmatarbekauplustes.

Ühistu juhatuse esimehe Kalle Koovi sõnul on otsus lõpetada tööstuskaupadega kauplemine olnud neil nõukogus ja juhatuses kaalumisel juba mitu aastat. Põhjuseks on seejuures ääretult tihe konkurents, mis on kahandanud Rehemäe keskuse müügitulemusi.

Kalle Koov.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

“Püüdsime, mis me püüdsime, aga 2018. aasta tulemuste põhjal vajusime alla kasumipiiri ja andsime alla,” kõneles Koov. Ta märkis, et püsimaks nii tihedas konkurentsis, nagu Kuressaare turul valitseb, on siililegi selge, et peavad olema kas väga head kauba sisseostukanalid või tuleb tegeleda nišiäriga.

Koovi sõnul on praegu Kuressaares pea 15 ehitus- ja kodukaupu pakkuvat kauplust, millega võistelda tuleb. Selle valdkonna suurte kauplustekettidega, nagu nt Bauhofi, K-rauta või Estpakiga võistelda on aga sama hea kui tuuleveskitega võidelda.

Ostjad eelistavad üha enam suurema valiku ja paremate kampaaniapakkumistega kauplusi, samuti ostuvõimalusi e-poodide kaudu. “Igapäevase toimetuleku piiril toimetavad vaid need, kel selline kauplemisviis on elustiiliäri,” nentis Kalle Koov.

Ta möönis, et hoolimata Rehemäe soodsatest hindadest on kaupluse käive aasta-aastalt vähenenud – ostjaid on üha kasinamalt ning seda üha suureneva palgasurve ja ka tegevuskulude kasvu juures.

Nõnda võetigi vastu otsus sulgeda Rehemäe keskus tänavu 1. juulist. “Kaupluse töötajatele teeme kindlasti pakkumise jätkata meie toidu- ja esmatarbekauplustes,” kinnitas Koov. Töötajaid on Rehemäel kokku 12 ning juhatuse esimees Koov usub, et nad leiavad endale rakendust ühistu teistes kauplustes.

2018. aasta tulemuste põhjal vajusime alla kasumipiiri ja andsime alla.

- Kalle Koov

“Arvestades, et tegemist on oma ala asjatundjate ja väga heade spetsialistidega, kellest nii mõnigi on valdkonnas töötanud pea 40 aastat, võib toidukaupluses jätkamine olla keeruline ja julgust nõudev,” sõnas ühistujuht. Samas usub ta, et omavahel läbi rääkides leitakse osapooltele kõige sobivamad lahendused.

Muu hulgas pakutakse Koovi sõnul nii oma töökollektiivile kui ka teistele huvilistele võimalust jätkata nii Rehemäe ehitusmaterjalide kui ka mööbliäriga iseseisvalt. Sel juhul võiksid ärid juba uute omanike eestvedamisel edasi tegutseda. 

Keskuse sulgemise täpsem tegevuskava kinnitatakse lähiajal. Kuni sulgemiseni üritatakse hoida klientide huvi keskuse külastamiseks, seda juba ainuüksi plaanitavaid soodus- ja lõpumüüke arvestades.

Mis saab aga Rehemäe keskuse kinnisvaraga, kui huvilisi sealsete äridega tegelemiseks ei leidu, Kalle Koov veel öelda ei osanud. Konkreetseid plaane neil endil väidetavalt hetkel pole. Müügi- ja laopinda on Rehemäel ühtekokku 2700 m2 ning Koovi kinnitusel on nad valmis kaaluma kõiki häid ettepanekuid.

Tagasi üles