Sugulasrahvad tulevad saarlastele külla

Õppetöö toimub ka Kuressaare Siioni kirikus.

FOTO: siionikirik.ee

Ülestõusmispühade ajal külastavad Saaremaa kirikuid piiblikoolide õpilased Venemaalt ja Rootsist.

Pühadejärgsel nädalal võtavad nad osa meediakoolitusest ning loengutest rahvusvahelistest ja kirikutevahelistest suhetest. Õppetöö toimub Nelikaare ja Siioni kirikus. Õpilaste hulgas on saame, komisid, hante, neenetseid ja soomlasi, kes kuuluvad vähemusgruppidesse Venemaal ja Rootsis.

Nõukogude Liidu lõpuaastateni puudusid kontaktid Venemaal elavate soome-ugri kristlaste ja nende suguvendade vahel Eestis, Soomes, Rootsis ja Ungaris. Soomeugrilastel Venemaal olid ka väga piiratud võimalused omandada teoloogilist haridust ning neil oli suur puudus emakeelsest vaimulikust kirjandusest. Seetõttu puudusid ka paljudes kogudustes teoloogilise  haridusega pastorid.

Aastal 1994 alustati Udmurdimaa pealinnas Iževskis esimest korda piiblikooliga, millest võtsid osa kristlikud juhid Udmurdimaalt, Komist, Mari Elist ja Mordvast. Selle kooli korraldamisse andsid suure panuse paljud evangeelsed kogudused Eestist, Rootsist ja Soomest, kusjuures üks piiblikooli seminar viidi läbi ka Tartus. Aastate jooksul on mitmed õpetajad Eesti kogudustest külastanud piiblikoole Volga regioonis.

17.–24. aprillini on soome-ugri piiblikool oma esimesel külaskäigul Saaremaal. Nende võõrustajad ja koolituse korraldajad on pastorid Alur Õunpuu ja Margus Mäemets ning Pereraadio direktor Valter Rooso. Mõnel loengul osalevad ka piiblikooli õpilased Stockholmi Filadelfia kogudusest.Nelikaare kiriku pastor Alur Õunpuu ootab külaskäiku põnevusega. “Usume, et see külaskäik on suure tähendusega nii külalistele Venemaalt ja Rootsist kui ka kohalikele kogudustele Saaremaal,” ütles ta.

Külalised Venemaalt ja Rootsist osalevad sõna ja muusikaga jumalateenistustel Siioni kirikus, Nelikaare kirikus, Reeküla metodisti koguduses, Kuressaare Laurentiuse kirikus, Leisi ja Eikla palvemajades.

Pühapäeval kell 18 toimub Nelikaare kirikus kultuuriõhtu “Hõimurahvaste aeg”, kus külalised laulavad, tantsivad ja jutustavad elust Neenetsimaal, Komis ja Handi-Mansi autonoomses ringkonnas.

Tagasi üles