KG staadion valmib mitmes osas

FOTO: Irina Mägi

Kuressaare gümnaasiumi staadioni uuendamisel läheb esmalt töösse staadion ise, hoone osas võetakse otsus vastu koos lisaeelarvega ning rannavolleväljaku rajamine lükkub kaugemasse tulevikku.

Saaremaa vallavalitsus tunnistas Kuressaare gümnaasiumi staadioni ja parkla ehitamise hankel edukaks OÜ Klotoid ja AS-i Kuressaare Ehitus ühispakkumised vastavalt summades 683 275 ja 77 370 eurot koos reservi ja käibemaksuga.

Kuressaare gümnaasiumi praeguse staadioni kohale peaks projekti järgi rajatama nelja jooksurajaga ja tartaankattega 300-meetrise ringiga spordiväljak. Selle keskel on 75x47 meetri suurune pärismuruga jalgpalliplats. Lisaks erinevad heite-, hüppe-, viske- ja tõukealad.  Projektis toonitatakse, et nii kergejõustiku kui ka jalgpalliosa ei vasta rahvusvahelistele nõuetele, kuid on piisavad koolispordi harrastamiseks.

Hankega ettenähtud 240- ruutmeetrise olmeruumidega staadionihoone osas tehakse otsus siis, kui selguvad lisaeelarve summad. Planeeritud 41x36 meetrise rannavolle ja rannajalka liivaväljaku jaoks vallal praegu raha pole ning see lisatakse vajadusel hiljem. Projektis on ära märgitud ka kohad NATO takistusradade jaoks, kuid neid ei ole praegu veel projekteeritud ja rajama ei hakata.

Lisaks spordiväljakule rajatakse kooli juurde 24-kohaline asfaltkattega parkla.

Tööd peaksid algama suvel ning sügisel lähevad õpilased kehalise kasvatuse tundidesse juba uuele staadionile.

Tagasi üles