JUHTKIRI: Rikkudes enda loodud reeglit

Foto on illustratiivse tähendusega.

FOTO: freepik.com

Saaremaa valla üürimaja projekt tõotab kujuneda üsna suurejooneliseks, sest hoone püstitamine võib luua pretsedendi, millest tõuseb kahju rohkem kui tulu.

Kuressaare linnas on olnud hea tava, et kesklinna püstitatavate üle 100 ruutmeetri suuruste hoonete ehitamiseks tehakse arhitektuurikonkurss. See kirjutamata reegel on kehtinud juba ammu ning arvatavasti ära hoidnud nii mõnegi äpardunud projekti.

Arhitektuurikonkursist loobumise ja kummaliselt suureks paisunud hoone mahu vahel võib suure tõenäosusega tõmmata paralleele. Esimene oleks teinud teise elluviimise keerukamaks. Vaevalt oleks konkursil saanud katusekorrusest täiskorrus ja 23 korterile tehtud sisuliselt vaid kolm parkimiskohta. Pole vaja palju fantaasiat, saamaks aru, et ainsad parkimisvõimalused seal piirkonnas on vaid kitsastel tänavatel.

Sellest heast tavast peaks esmalt kinni pidama just see, kelle territooriumil see kehtib ehk siis Saaremaa vald. Seda enam, et tegu on väga suure avalikkuse tähelepanu all oleva projektiga ning kaasatud on toetusraha. Paraku sellele vilistatakse. Jutt sellest, et kaheksa aastat tagasi tegime konkursi, kuigi seda projekti ei kasutata, ei ole väga tõsiseltvõetav. Kuid nagu vanarahvaski teab, siis loll on see, kes vabandusi ei leia.

Tagasi üles