N, 8.12.2022

Ühistupoed on sularahas väljastanud ligi miljon eurot

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Ühistupoed on sularahas väljastanud ligi miljon eurot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
KALLE KOOV ütleb, et maapiirkonnas väljavõetud sularahaga saab näiteks maksta naabrimehele mee eest.
KALLE KOOV ütleb, et maapiirkonnas väljavõetud sularahaga saab näiteks maksta naabrimehele mee eest. Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Esimene sularahateenus Coopi kaupluste kassast tehti veidi üle aasta tagasi, mullu 29. mail, ning aastaga on teenuse kasutajaid olnud omajagu.

Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse esimees Kalle Koov rääkis, et Coop Pank tutvustas sularaha väljamaksmise teenust esimest korda Tornimäe poes. “Kus siis veel, kui mitte hoones, mis ehitatud aastal 1912 Tornimäe Tarvitajate Ühistu poolt kaupluseks ja kus seni ajani toidu- ja esmatarbekaupadega kaubeldakse,” tähendas ta. “Nii otsustatigi uut teenust – sularaha väljavõtu võimalust kaupluse kassadest – tutvustada avalikkusele just Tornimäe kaupluses.”

Aastaga on ühistupoed oma kassadest klientidele väljastanud ligi 17 000 tehingu käigus üle 900 000 euro sularaha. Keskmine sularaha väljavõtu summa jääb seejuures suurusjärku 40–70 eurot tehingult. “Maapiirkonnas, kus sularahaautomaati läheduses pole, on kaupluse kassast vajadusel sularaha väljavõtuvõimalus kohalikule elanikule ehk ainus variant sularaha saada,” märkis Koov. Olgu põhjus seejuures milline tahes. “Naabrimehele mee eest maksmiseks näiteks,” pakkus ta, täpsustades, et seega ei olegi tegelikult võimalik öelda, kes ja miks on aasta jooksul raha välja võtnud.

Lähiajal tekib Coop Panga klientidel Koovi kinnitusel ka võimalus sularaha sissemakseks, seda samuti ühistupoodide kassades. “Ehk kui naabrimees sai mee müüdud ja teenitud sularaha kodus hoida ei taha, saab ta selle kaupluses oma arvele panna,” selgitas ühistu juht. “Et siis oma arvelduskontolt juba uue mesilastaru korpuse eest tasuda.” 

Märksõnad
Tagasi üles