Keskväljaku parkimistrollid võetakse pihtide vahele

FOTO: Egon Ligi / Saarte Hääl

Ehkki vastavad liiklusmärgid on Kuressaare keskväljaku ääres paigas, ei pea nii mõnigi liikleja neid millekski ja pargib ikka, kus juhtub.

Parkijaid on linnapildis silma hakanud mitmel pool – nii ühel kui ka teisel pool teeäärt.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Kuressaare politseijaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul on see lubamatu. “Seal on parkimist keelavad märgid, seal ei tohi kuskil parkida,” kinnitas Antsaar, kelle sõnul on asi ses mõttes lihtne ja konkreetne.

Omaette küsimus on, kas liiklusmärgid on korrektselt üles pandud ja üheselt arusaadavad. “Kui valla liikluskorraldaja ütleb, et on, siis tuleb lihtsalt politseile teada anda ja helistada 112,” soovitas politseijuht. 

Kui muudmoodi ei saa, tuleb politseil keelumärgi eirajatele trahvi teha.

Miks inimesed märke eiravama kipuvad ja pargivad seal, kus ei tohi, ei osanud Antsaar konkreetsemalt arvata. Ta pakkus, et võib-olla hajutab uus uhke linnapilt roolisolijate tähelepanu, tõmbab tähelepanu endale ning liiklusmärke lihtsalt ei märgata.

Saaremaa vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhataja Mikk Tuisu sõnul peaksid parkimist ja peatumist keelavad märgid nüüd keskväljaku sissesõidu juures üleval olema. Seejuures mõlemal pool, varem olid need vaid paremal pool. 

“Nüüd saab politsei rikkumistele ka vastavalt reageerida,” ütles Tuisk. Ehk teisisõnu saab politsei nüüd märgieirajatele vajadusel ka trahvi teha. “Projekti järgi on peatumine ja parkimine tervel alal keelatud,” kinnitas valla majandus- ja haldusosakonna juhataja.

Esimene patune sai eile politseilt juba noomituse.

Tagasi üles