Alver Kivi
, Toimetaja
Võidukas neidudevõistkond.
Võidukas neidudevõistkond. Foto: Kaie Järvelaid

Tartus toimunud 15. Eestimaa suvemängudel jäi Saaremaale maakondade üldarvestuses 369 punktiga 11. koht, oma alagrupis aga võeti 5. koht ning valdade üldarvestuses kuulus Saaremaale 8. ja oma alagrupis 6. koht.

Esikohaga naasis Saaremaa neidude jalgpallivõistkond, kes võitis finaalis Valgevene võistkonna BGU pärast 0:0 lõppenud normaalaega penaltitega 4:3. Võistkonnas mängisid Kristina Teern, Helina Tarkmeel, Kaili Lilles, Liisu Lilles, Marii Silts, Liise Lindau, Marie Puust, Victoria Vihman, Sessely Järvalt ja Annabel Metsalu.

Saaremaa orienteerujad Mart Aru, Kaido Eichfuss ja Raul Kangur said M35 klassi meeste teatevõistluses kolmanda koha. Teisest kohast jäi puudu 6 sekundit.

Edukad olid kergejõustiklased. Meesveteranide I vanusegrupis võitis kaugushüppes 5.79-ga esikoha Kent Puiestee, 800 m jooksus sai Kaido Eichfuss 2.15,81-ga kolmanda koha. Meesveteranide teises grupis oli Tarmo Mändla 800 m jooksus ajaga 2.24,07 teine ja 3000 m jooksus 10.25,42-ga samuti teine.

Tüdrukute A-klassi 1500 m jooksus võitis kuldmedali ajaga 5.13,92 Lisett Alt. Naiste kuulitõukes võitis kuldmedali 12.16-ga Leana Vahter, hõbe kuulus talle kettaheites 32.61-ga. Naisveteranide II vanuseklassis võitis Anne Valdna kaugushüppes 3.97-ga hõbeda.

Jalgpallitreener Reivo Vinter finaali vastasest: “Väga-väga kõva võistkond, sellist taset ei ole ma ammu näinud.”

Meeste sangpommis tuli Saaremaale kaks kuldmedalit, kehakaalus -63 kg oli võitja Kalver Kukk ja -73 kg võitis Tanel Kukk.

Võrkpalliturniiril said nii Saaremaa mees- kui naiskond kuuenda koha. Meeskonda kuulusid: Mart Tiitsaar, Siim Olavi Rantanen, Taavi Prei, Robin Alba, Martin Meerits, Hardi Aun, Egert Andrejev, Mart Vahter, Maksim Losnikov, Rauno Pihel. Naiskonda kuulusid: Kristi Põld, Raili Sepp, Maike Kadaja, Krislin Heinsoo, Kätriin Põld, Kaari Liis Pihel, Maarja Helm, Liisel Nelis.

Korvpallimehed pidid leppima 10. kohaga. Meeskonda kuulusid: Mati Rüütel,  Raul Koppel, Eke Rüütel, Heikko Jäe,  Karli Saar,  Tormi Niits, Alari Hiis, Reigo Lass, Tormi Joonatan Metsla, Karl Robert Kriis.

Petankerid tuli maakondlikus arvestuses 8. kohale. Esimesse võistkonda kuulusid Tarvo Pihlas, Marek Kolk ja Tiia Müürisepp. Teise võistkonda kuulusid Enno Kermik, Ken-Erki Kermik, Genadi Andrejev ja Terje Pahk.

Ketasgolfis tuli maakonnale meeskondlikus arvestuses 6. koht ja punktitoojad olid Lisett Alt, Gete Kasin, Ivar Turja, Peeter Kasin, Mihkel Kõrgesaar, Andres Ramst, Karl Kastein ja Mart Aru. Juunioride naiste-

klassis tuli esikohale Lisett Alt ja teise koha saavutas Gete Kasin. Seenioride klassis tuli kolmandale kohale Liina Solotarjeva.

Jalgrattakrossis jõudis maakond 7. kohale. Meeskonnaarvestuse punktitoojad olid: Ahti Raasuke, Robin Vahter, Kaupo Vahter, Jüri Suluste ja Kaido Eichfuss.

Mälumängurid tulid 12. kohale. Meeskonda kuulusid: Tiit Pruul, Gunnar Usin, Kaarel Eero, Andres Vrager ja Ivar Truu.