Orissaares kohtuvad andekad saarlased

Orissaare staadion. Foto on illustratiivne.

FOTO: Wikipedia.org

Täna toimub Orissaare kultuurimajas festival Annetekoda, kus kõik Saaremaa elanikud, sõltumata vanusest, saavad esitleda oma mistahes talenti. Ettevõtmise algataja on ooperilaulja Pille Lill koostöös Eesti kultuuri koja ja muusikute fondiga. 

“Annetekoja eesmärk on leida üle Eesti talente, sest meil on nii väikese rahvaarvu puhul väga vaja neid hoida. Kui leiame mingi suure talendi, siis proovime selle kaardistada ja erinevate ettevõtetega koostööd tehes leida andekale näiteks juhendaja,” rääkis Pille Lill Kadi raadio Keskpäeva saates. 

Annetekoja eelvoorud toimuvad kaheksas paigas üle Eesti. Orissaare kultuurimajas algab eelvoor täna kell 16. Igast eelvoorust saab viis talendikamat edasi finaali, mis toimub septembris Tallinnas. Finaali viiele paremale on välja pandud rahalised auhinnad.

Pille Lille sõnul on plaanis jääda üritust aastast aastasse korraldama, et rohkem talendikaid inimesi kaasata. Festivali üks eesmärk on ka laiendada kultuuritegevust maapiirkondades. Annetekoja patroon on laulja Anne Veski.

Tagasi üles