Angla pärimuspäev pakkus kultuuri- ja toiduelamusi

ESINEB segarühm Karja, kes pidas Anglas oma 40. tegutsemisjuubelit.

FOTO: Irina Mägi

Angla XI pärimuspäev möödus pärandkultuurikeskuse perenaise Anu Noore sõnul sama rõõmsalt kui kõik eelnevad. Külalistele läksid enim peale osavad rahvatantsijad, aga sama menukaks osutus ka lestapraad runntuhliga. “Kui tants, lõbu ja söök käivad käsikäes, siis on inimese hing rõõmus,” nentis perenaine.

Tegevust jagus sel laupäevasel päeval igaühele – käsitöökojast ja miniloomaaiast rahvuslike mängudeni. Muidugi ei saanud pärimuspäeval läbi rahvalike laulude ja tantsudeta. “Meil oli kohal Tallinna rahvakultuurikollektiivi Pääsuke tore segarühm Karja, kes kandis ka Karja rahvarõivaid. Tegemist on väga professionaalsete tantsijatega,” rääkis Noor. Rahvalaulude ja -tantsudega astus üles ka saarlannadest koosnev seltsing Marleen, lõõtspilli mängis Karja kihelkonna oma pillimees Sulev Mägi.

Külalisi tuli Angla pärimuspäeva uudistama lausa mitusada. Perenaise Anu sõnul mängis suurt rolli ka see, et tegu oli laupäevase päevaga ja turismihooaeg on oma haripunktis. “Teistest rahvustest käib meil siin iga päev 20–30 inimest erinevatest paikadest, Lätist Kanadani. Kaugetele turistidele oli kindlasti rõõmustav näha killukest meie kultuurist – rahvalikke tantse, laule ja pillimängu,” sõnas Noor.

Ta lisas, et korda läks tänavune Angla pärimuspäev igal juhul. “Selle ürituse eesmärk on, et rahvas end siin hästi ja koduselt tunneks, sellepärast me pärimuspäeva sellise rõõmsa järjekindlusega igal aastal teeme,” rääkis Anu Noor.

Tagasi üles