Tapja kägistatud ohvrist: talle läks šašlõkk kurku

2017. aasta suveõhtul pandi Saaremaal kahjutule varjus toime vägivaldne mõrv.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Eksperdid avastasid tagantjärele, et Abula külas põlenud maja varemetest leitud mehe surma põhjus oli kägistamine. Tapja üritas väita, et aitas kannatanul kurku läinud toitu välja oksendada, kirjutas Postimees.

Päästeameti eksperdid mõistsid, et väga keeruline on välja selgitada, mis täpselt viis 60-aastase mehe eluküünla kustumiseni. Tõendid olid ju hävinenud. Tol õhtul kümme minutit enne kella 22 helistas sama küla elanikule Meelis Loigule naabrimees, kes oli märganud suitsupilve. Kuna Loik elas põlengule märksa lähemal, umbes 500 meetri kaugusel, uuris naaber, kas temagi näeb sama. "Mina küll mingit suitsu ei näe," rahustas Loik.

Samal ajal helistas teine külaelanik häirekeskusesse, sest temagi oli märganud tohutut suitsupilve.

Loik oli üleüldse ainuke, keda ei paistnud kogu küla haaranud kaos huvitavat. Isegi siis, kui päästeautode sireenid üle kogu asula kõlasid ja autod suisa tema hoovist läbi sõitsid, jäi tema koju.

Mees oli hukkunud enne põlengut ja surma põhjus ei olnud vingumürgistus.

Viimane, kes ohvrit elavana nägi, oli naabrimees Loik: vahetult enne põlengut nähti teda koos kannatanuga Kärla tanklas. Mehed ostsid sealt viina.

Tapmissüüdistuse saanud Loigul oli juhtunu kohta oma versioon. Tapmist ta eitas, väites, et põlengu tekkimise ajaks oli ta juba kodus. Kägistamisele viitavaid vigastusi selgitas Loik looga sellest, kuidas hukkunule olevat autosõidu ajal šašlõkitükk kurku läinud ja süüdistatav olla talle näpud kurku ajanud, et teda oksendamisega päästa.

Pärnu maakohus ei jäänud naabrimehe versiooni uskuma ning mõistis Meelis Loigule tapmise ja maja süütamise eest pika vanglakaristuse, kümme ja pool aastat.

See kõik toimus üle kahe aasta tagasi, kuid ametlik tõde löödi lukku tänavu 27. augustil, kui süüdimõistev kohtuotsus tapmises ja süütamises jõustus. Kannatanu lähedased soovisid kohtupidamist kinniste uste taga. Nii polegi varem räägitud, et tol 2017. aasta suveõhtul pandi Saaremaal toime vägivaldne mõrv. 

Arvukate analüüside tõttu peab Loik tasuma menetluskulusid koguni 11 000 eurot. Mahapõletatud suvila eest tuleb tapetu lähedastele maksta veel 23 000 eurot.

Tagasi üles
Back