Muhu plaanib ujulat ja uut külakeskust Hellamaale

Muhu vallavanem Raido Liitmäe

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Muhu vallavolikogu pani paika valla järgmise nelja aasta eelarvestrateegia, mis muu hulgas annab kindlustunde spordihalli juurde ujula ehitamiseks.

Muhu vallavanema Raido Liitmäe sõnul algab spordihalli ja ujula projekteerimine kas järgmisel või ülejärgmisel aastal. Sõltuvalt sellest, kuidas õnnestub saada toetust, võib ehitus pihta hakata kõige varem 3–4 aasta pärast. Lähiaastate teine suur projekt on Hellamaa külakeskuse rekonstrueerimine, mille projekteerimine juba käib.

Kui lõppev aasta oli Muhu vallale investeeringute mahu poolest erakordne – 4 miljoni euro suuruse eelarvega omavalitsus investeeris 1,6 miljonit eurot, siis järgmised kaks aastat piirdutakse kuni poole miljoni investeerimisega. "Ei saa kogu aeg tulistada, vahepeal peab laadima ka," sõnas Liitmäe.

2020. aastal jätkub Muhu vallas teedele mustkatete ehitus, jätkub ka koolimaja rekonstrueerimine ja lasteaia ruumide remont. Rekonstrueeritakse Liiva puhastusseade ja tõstetakse Liiva katlamaja võimusust.

Raido Liitmäe sõnul tohib omavalitsuse netovõla koormus olla kuni 60%, Muhu vallas jäi see aga isegi tänavuse erakordse investeerimismahu tingimustes 30% juurde. "See annab kindluse, et vald saab ka edaspidi vajalike asjade jaoks laenu võtta," rõõmustas vallavanem Liitmäe.

Tagasi üles
Back