FC Kuressaare kaotas Levadiale lisaminutite penaltist

Rauno Tutk oli osaline vastaste omaväravas.

FOTO: Alver Kivi/saaremaasport.ee

FC Kuressaare oli jalgpalli Premium-liigas laupäeval võõrsil FCI Tallinna Levadia vastu mängides lähedal punkti võitmisele, kuid kahemehelises vähemuses võõrustajate teenitud penaltist löödud värav tähendas lõpuks ikkagi 1 : 2 kaotust.

“Minu süü, et lõpus asjad nii läksid,” tunnistas peatreener Dmitrijs Kalašnikovs. “Levadial oli väljakul kaheksa meest ja see on treeneri probleem, kui asjad nii lähevad. Me ei oleks pidanud lõpus enam madalal mängima ja tulnuks üritada palli kõrgemale viia. Aga kas oli aega vähe või ei jõudnud muudatust teha.”

Tallinna FCI Levadia läks kohtumist A. LeCoq Arenal 36. minutil Igor Dudarevi löögist 1 : 0 juhtima, kuid 77. minutil lendas pall pärast Rauno Tutki lööki Dudarevist Levadia võrku. “Me olime selleks kohtumiseks nii füüsiliselt kui ka taktikaliselt hästi valmis,” märkis Dmitrijs Kalašnikovs. “Ütlesin meestele, et mida kauem püsib viigiseis või oleme minimaalselt taga, siis on meil võimalusi ees midagi ära teha ja nii praktiliselt ka oli.”

Seejärel said võõrustajate poolel punased kaardid 86. minutil João Morelli ja 88. minutil Bogdan Vaštšuk ning Kure oli ülivajalikus viigipunktis kinni. Paraku teenis Elari Valmas 90.+3 minutil karistusalas vastase mahatõmbamise eest kollase kaardi ja penalti realiseeris Markus Jürgenson.

“Mängisime selle momendini hästi, aga see penalti võttis kõik selle töö maha ja seepärast on valus,” rääkis Kalašnikovs, lisades, et Levadia oleks pidanud võitma enne punaseid kaarte, pärast neid nad enam võitu ei väärinud.

Peatreeneri hinnangul kannab treeningutes tehtud töö ja valatud higi tasapisi vilja. “Ütlesin enne mängu, et oleme juurde pannud ja suudame igale vastasele vastu astuda. Ei ole nii, et Levadia lööb kiirelt kaks väravat ära ja saab siis mängu nautida,” rääkis Dmitrijs Kalašnikovs, kelle sõnul on meeskond nädala pärast valmis võõrustama Kalju meeskonda ja see õnn, mis seekord puudu jäi, tuleb loodetavasti mõnes järgmises kohtumises tagasi.

Tagasi üles