Eesti V omavalitsuspäev tuleb Muhus ja Kuressaares

Tiiu Aro, Saaremaa vallavolikogu esimees.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Eesti V omavalitsuspäeva programmikomitee otsustas, et V omavalitsuspäev toimub 2020. aastal 17.–18. septembril Muhus ja Kuressaares.

Saaremaa vallavolikogu esimees Tiiu Aro ütles, et omavalitsuspäeva teema on seekord maaelu ja turism ning üritustest võtab osa 250 omavalitsusjuhti üle Eesti.  Ürituse teisel päeval leiab aset erakonnajuhtide vestlusring.

Aro sõnul tegeleb ürituse sisulise poolega omavalitsuspäeva programmikomitee, mille koosseisu kuulub näiteks riigikogu liikmeid, ministreid ja rektoreid. Saarlaste-muhulaste õlule jääb konverentsipaiga ja hotellikohtade leidmine jmt. "Just nendel päevadel paneme oma toimkonna kokku," lausus Aro. Kindlasti pakutakse külalistele kohalikku toitu.

Korralduskulude katteks taotleb Saaremaa vald rahandusministeeriumilt 19 500 eurot toetust. Ka varem on rahandusministeerium selle ürituse korraldamist toetanud. Iga omavalitsusjuht maksab ise osavõtutasu, mis mullu oli 65 eurot, ja ööbimiskulu.

Esimene omavalitsuspäev toimus 4. oktoobril 2016 riigikogu konverentsikeskuses ning sellega tähistati 150 aasta möödumist Eesti avaliku halduse loomisest. Teine omavalitsuspäev toimus samuti Tallinnas, järgmised kaks aga Narvas ja Pärnus.

Muhu ja Kuressaare valiti ürituse järgmiseks toimumiskohaks, kuna järgmisel aastal täitub 30 aastat ajast, mil Muhu vald ja Kuressaare linn said 1990. aastal esimestena Eestis omavalitsusüksuse õigused.

Tagasi üles