VIDEO ⟩ Teenetemärgi saanud Harry Kõrvits: "Mul on vist õnnestunud olla paljude lemmik!"
President andis teenetemärgi neljale Saaremaaga seotud inimesele

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid andis eile välja 114 riikliku teenetemärki, teiste hulgas pälvis selle ka neli Saaremaaga seotud inimest: Valgetähe III klassi teenetemärgi sai Ott Tänak, IV klassi Otto Richard Pukk ning V klassi Harry Kõrvits ja Mihkel Smeljanski.

Saarte Häälel oli võimalus uudist esimesena teatada näitleja Harry Kõrvitsale, kes esiotsa ei tahtnud seda uskuda ja pidas varaseks aprillinaljaks. "Aprill on veel kaugel!" ütles Kure kohvikus hommikukohvi joonud Kõrvits. Ta lausus, et ei ole kunagi teinud midagi ekstra selle eesmärgiga, et tunnustust pälvida. Kõrvits arvas pärast pisukest mõttepausi, et oma pika näitleja- ja muusikukarjääri jooksul on ta saanud olla mitme põlvkonna lemmik. Seda nii Leopoldina, Rock Hoteli trummarina kui ka erinevates etendustes ja seriaalides mängides. Viimasel ajal on Kõrvits kaasa löönud ka Kuressaare Teatri lavastustes.

Loe pikemalt homsest Saarte Häälest.

Teenetemärkide saajad 2020:

Riigivapi III klass

Ardo Hillar Hansson – Eesti Panga endine president

Valgetähe III klass

Martin Järveoja – autosportlane

Siim Valmar Kiisler – ÜRO keskkonnaassamblee president 2018–2019

Enn Lust – keemik, akadeemik, Tartu Ülikooli professor

Maarjo Mändmaa – hoolekande edendaja, endine riigiametnik

Lavly Perling – endine peaprokurör

Kristjan Port – ausa spordi edendaja, tervise- ja sporditeadlane, Tallinna Ülikooli professor

Ott Tänak – autosportlane

Valgetähe IV klass

Kaarel Aluoja – hariduse ja kohaliku elu edendaja Järvamaal

Andres Alver – arhitekt, Eesti Kunstiakadeemia professor

Ruth Annus – e-residentsuse arendaja, riigiametnik

Lille-Astra Arraste – rahvatantsutraditsiooni hoidja

Kalle Elster – heategevuse edendaja, ettevõtja

Argo Ideon – ajakirjanik

Andrei Ivanov – kirjanik

Ülle Juht – kohaliku elu edendaja Valgamaal

Heli Jürgenson – koorijuht

Vahur-Üllar Kersna – teleajakirjanik

Paavo Kivine – spordiajakirjanik ja kirjastaja

Rainer Kivisäk – riigiametnik

Enn Kose – teatrielu edendaja Viljandimaal

Leev Kuum – majandusteadlane

Kuldar Leis – ettevõtluse edendaja

Toomas Liiva – prokurör

Hellar Lill – sõjaajaloo tutvustaja ja uurija

Urmas Lips – mereteadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Liivi Loide – kohtunik

Peeter Perens – koorijuht, laulupeotraditsiooni hoidja

Jaanus Peri – ettevõtja, kohaliku elu edendaja Tartumaal

Ülar Ploom – tõlkija

Otto Richard Pukk – ettevõtluse edendaja

Enel Pungas – rahvastikutoimingute arendaja, riigiametnik

Anneli Rants – keelekümbluse edendaja

Triin Soone – lastekirjanduse tutvustaja

Tanel Toom – režissöör ja stsenarist

Alfred Vassilkov – ettevõtja

Juhan Viise – ettevõtja, kohaliku elu edendaja Lääne-Virumaal

Ahto Vili – põllumajanduse edendaja

Valgetähe V klass

Ljubov Agapova – näitleja

Juhan Anupõld – noorte spordi edendaja

Ene Ehrenpreis  – koduloouurija

Anneli Helmann – kohtutõlk

Els-Reet Himma – laulja

Nikolai Järveoja – orienteerumisspordi edendaja

Ene Järvik – koorijuht ja muusikaõpetaja

Peeter Jürgens – näitleja

Margus Konnula – kirjanik ja tõlkija, võro kultuuri hoidja

Ilma Krenstrem – eesti keele hoidja Abhaasia piirkonnas, õpetaja

Piret Kriivan – raadioajakirjanik, eesti keele ja kultuuri hoidja

Olga Kublitskaja – käsitöötraditsiooni hoidja

Jüri Kulasalu – kultuurielu edendaja Tartus

Merike Kull – liikumise harrastuse hoidja

Krista Kumberg – raamatukoguhoidja, lastekirjanduse tutvustaja

Harry Kõrvits – näitleja ja muusik

Urve Landers – eestluse hoidja Prantsusmaal

Raili Lao – õpetaja, füsioterapeut

Toomas Lasmann – dubleerija

Asta-Virve Libek  – sordiaretaja

Ruuda Lind – eripedagoog

Rein Luning – eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides

Marju Länik – laulja

Reeli Mišiniene – logopeed

Karmo Männik – põllumajandusettevõtja

Kuno Männik – teedeinsener, teehoiu edendaja

Tõnu Naissoo – helilooja ja muusik

Viive Noor – kunstnik

Ago Pajur – ajaloolane

Marget Pähkel – rahandusspetsialist, riigiametnik

Ahto Raudoja – kohaliku elu edendaja Setomaal

Leon Reitsak – maadlustreener

Harda Roosna – kohaliku ajakirjanduse hoidja Hiiumaal

Vadim Rõvlin – vähemusrahvuste koostöö korraldaja

Jorma Sarv – EV100 välisprogrammi vedaja

Mihkel Smeljanski – näitleja ja laulja

Tatjana Šor – ajaloouurija ja -talletaja

Kristiina Tambets – geeniteadlane

Tarmo Tiisler – spordiajakirjanik

Tanel Tuuleveski – alpinist ja polaarrändur

Lehte Tuuling – alushariduse ja õuesõppe edendaja

Jüri Vlassov – näitleja ja laulja

Jüri Voodla – rahvaspordi edendaja

Valgetähe medal

Aare Arand – raudteelane

Eesti Punase Risti II klass

Ruth Kalda – peremeditsiini edendaja, Tartu Ülikooli professor

Riin Kullaste – veredoonorluse edendaja

Eesti Punase Risti III klass

Margo Klaos – laiapindse riigikaitse edendaja, päästeametnik

Mare Lintrop – radioloog

Margo Orupõld – lähisuhtevägivalla ohvriabi edendaja, ettevõtja

Erika Saluveer – psühhiaater

Piret Veerus – naistearst, kriisiabi edendaja

Eesti Punase Risti IV klass

Ülle Alanurm – perearst, hoolekande edendaja

Piret Aus – erivajadustega inimeste abistaja, kultuurikorraldaja

Konstantin Borzenkov – vereandja

Kai Kimmel – proviisor

Marina Sidorova – ämmaemand, kriisiabi korraldaja

Joosep Vaikma – vereandja

Eesti Punase Risti V klass

Arvo Ausin – vereandja

Liivi Laos – hingeabi edendaja

Luive Merilai – hingeabi edendaja

Gunnar Pae – vereandja

Aivo Poolak – vereandja

Kotkaristi II klass

Indrek Sirel – Kaitseväe juhataja asetäitja, kindralmajor

Kotkaristi IV klass

Aron Kalmus – tegevväelane, kolonel

Valdo Kraam – kaitsepolitseiametnik

Andres Ratassepp – kaitsepolitseiametnik

Kotkaristi V klass

Igor Milovidov – politseiametnik, politseikapten

Jaanus Peet – politseiametnik, politseileitnant

Ege Ülend – politseiametnik, politseimajor

Kotkaristi raudrist

Enno Ottis – kaitseliitlane, vanemseersant

Maarjamaa Risti III klass

Nicholas Bryan Gurr – julgeolekualase koostöö edendaja, Ühendkuningriik

Normunds Mežviets – Eesti-Läti koostöö edendaja

Christopher Painter – küberjulgeolekualase koostöö edendaja, Ameerika Ühendriigid

Maarjamaa Risti IV klass

Lars-Eric Boreström – Eesti aukonsul Göteborgis, Rootsi

Maarjamaa Risti V klass

Frédéric Guiraud – Eesti toetaja Prantsusmaal

Mónika Segesdi – tõlkija, eesti kultuuri vahendaja Ungaris

Tagasi üles