Meiuste telkimisalale lisandub parklaid, pinke ja peldikuid

PILK KAAMERASSE: AS-i Level töömehed Markus Trave (vasakul) ja Tanel Sagur koristavad uue metsatee äärest raieprahti.

FOTO: Siim Metsmaa / Saarte Hääl

Riigimetsa Majandamise Keskus loodab selle suvehooaja alguseks lõpetada Meiuste telkimisala uuenduskuuri.

RMK külastuskorraldusosakonna Lääne-Eesti piirkonna külastusala juht Üllar Soonik ütles, et telkimisala renoveerimise käigus lisandub parkimiskohti ja suureneb inventari arv. Senise 11 parkimiskoha asemele tuleb nüüd neli parklat kokku 40 parkimiskohaga. Parklad asuvad maantee ja mere vahele metsa ehitatud ligemale kilomeetri pikkuse kõvakattega tee ääres.

Iga parkla juurde tuleb prügimaja, puukuur ja käimla, samuti 11 katusega pink-lauda ja 11 kaetud lõkkeaset. Siiani oli Meiuste telkimisalal kolm lõkkeaset, kolm pink-lauda, kaks kuivkäimlat ja kaks puukuuri.

Uus parkla Meiustes.

FOTO: Siim Metsmaa

Uuenenud telkimisalale saab sisendada vaid telkimisala Meiuste-poolsest otsast ja väljuda vaid Soela-poolsest otsast. Varem viis rannajoone lähedal asunud lõkkeplatside juurde kolm ametlikku mahasõitu. Lisaks olid mõned mitteametlikud mahasõidud.

Sooniku sõnul jääb selleks aastaks alles samas asuv Soela telkimisala, ent tulevikku sellel suure tõenäosusega ei ole. "Meiuste investeering on nii suur, et pole põhjust teist hoida, aga eks me jälgime, kuidas asi selle aasta jooksul läheb," rääkis Soonik.

Meiuste telkimisala ümberehitustööd peaksid lepingu järgi olema lõpetatud aasta lõpuks, kuid plusskraadide tähe all kulgenud talv võimaldas ehitada plaanitust kiiremini. "Soovunelm on ikkagi saada valmis selle hooaja alguseks," lausus Soonik.

Tagasi üles