VAATLUS ⟩ Saaremaa rahvamajad jäävad vaikseks juuni lõpuni

TEGUTSEME VÄRSKES ÕHUS: Ärajäänud nõiaralli asemel korraldas Nasva klubi juhtaja Hiie Mook lastele sel aastal liikumisnädala, mille osalejate vahel läheb lastekaitsepäeval loosi jalgratas. Et kogu asi lustakam oleks, puges ta ise särtsaka Käsna-Kalle kostüümi. FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Enne juuni keskpaika ei väljasta Saaremaa vald praeguse seisuga ühtki avaliku ürituse luba. Rahvamajad on küll avatud, kuid aktiivne töö – huvitegevus, üritused ja taidluskollektiivide proovid – algab neis taas alles 1. juulist.

Tellijale Tellijale

Inimesed võivad rahvamajades käia, seal kohtuda ja suhelda, aga muu tegevus ei ole enne juunikuu lõppu praeguste vabariigi valitsuse kehtestatud regulatsioonide järgi lubatud. Ehk siis majad on küll lahti, aga samas ikkagi kinni.

Teatritrupid ja tantsurühmad võivad praegu teha kuni kümne inimesega proove vabas õhus, rahvamajadesse neid ei lubata. Treeningruumides võivad inimesed aga kümnekaupa juba käia, mistõttu võiks sarnaselt ka huviringides osalejad varsti siseruumidesse lubada, arutleb nii mõnigi.

Tagasi üles
Back