KAKS INIMEST SAI VIGA ⟩ Sauveres põrkasid autod kokku

Õnnetuspaik Sauveres

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Laupäeval kella 14.10 paiku sai häirekeskus teate, et Saaremaal Sauvere külas on juhtunud liiklusõnnetus.

Väljakutset lahendanud Kuressaare jaoskonna komissar Andres Luik ütles, et esialgsetel andmetel püüdis sõiduauto Toyota Land Cruiseri roolis olnud 33-aastane mees teha möödasõitu sõiduautost Peugeot, kuid kuna viimase roolis olnud 63-aastane naine alustas parasjagu vasakpöörde tegemist, põrkasid sõidukid kokku.

Avariis said Peugeot's olnud 63-aastane ja 84-aastane naine viga ja nad viidi täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse. Toyota juht viga ei saanud. Politsei alustas avarii üksikasjade selgitamiseks menetlust.

"Kuigi selle avarii üksikasjad on veel selgitamisel, tuletame meelde, et mistahes manöövrit planeerides tuleb aegsasti suunatuli sisse lülitada. Ainult nii saavad teised liiklejaid aimu teie kavatsustest ning tekib võimalus ohuolukordi ära hoida," sõnas Luik.

Möödasõitu planeerides peab jällegi hoolsalt jälgima, kuidas ees liikuv sõiduk käitub. "Kui ees liikuv masin hoiab telgjoone lähistele ning hakkab aeglustama, võivad suunatule sisse lülitamise ja pöörde alustamiseni jääda vaid loetud sekundid, mis ei ole piisav ajavaru ohutu möödasõidu sooritamiseks," märkis komissar.

Tagasi üles