E, 25.09.2023

VEEL JÕUAB ⟩ Tuludeklaratsioone saab esitada juunikuu lõpuni

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Tuludeklaratsioon.
Tuludeklaratsioon. Foto: SANDER ILVEST/

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et tuludeklaratsioone saab nii paberil kui ka elektrooniliselt esitada juuni lõpuni. 

Tänase seisuga on üle Eesti esitatud 733 000 deklaratsiooni, millest 97% esitati elektrooniliselt. Praeguseks on enammakstud tulumaksu tagastatud 175 miljonit eurot ning juurdemaksmisele kuulub 51,5 miljonit eurot. Tagastamisele kuuluvast tulumaksust on annetusteks suunatud 135 000 eurot.

Esitamata on veel hinnanguliselt 91 000 tuludeklaratsiooni. MTA hinnangul on ligi 85 000 inimesel, kellel on deklaratsioon veel esitamata, oodata enammakstud tulumaksu tagastust kogusummas 14,2 miljonit eurot. Samuti tuleb ligi 6000 esitamata deklaratsiooni alusel juurde tasuda kokku 1,6 miljonit eurot.

MTA teenindusbüroodes kehtib jätkuvalt 2+2 reegel, mille järgi tohib teenindussaalis olla kliente vastavalt teenindajate arvule ning väljas järjekorras oodates tuleb hoida teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad. Teenindussaalide lettidele on paigutatud kaitsesirmid ning klientidel palutakse käsi desinfitseerida.  

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles