LUUBI ALL ⟩ Varem uhtus meri kaldale ka töökorras külmkapi, nüüd vaid risu
Vaata ka videot!

VANASTI TULI PAREMAT KRAAMI: Jämaja külavanem Aivo Põlluäär tõdeb, et praegusajal tuleb lihtsalt sodi randa. Kunagi ammu tuli randa aga 50-liitrine värvitünn, millega sai terve isamaja katuse üle võõbata.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kui "Teeme ära" koristustalgud on igal aastal toonud kokku tuhandeid inimesi, kes koos loodust prügist puhtaks teevad, siis nüüd on aina enam neid, kes iseseisvalt loodusele appi asuvad ja prügi kokku korjavad. Sõrve kandi rahvas räägib, et ka meri annab nüüd välja aina rohkem plastikut ja kilet.

Tellijale Tellijale

"Teeme ära" Saare maakonna koordinaator Reet Viira ütles, et kuna tänavune koristuspäev pidi koroonaohu tõttu ära jääma, on järgmisel aastal tööpõld laiem, kuigi inimesed näitavad ka ise initsiatiivi üles. 

"Randades on näha sodi ja seda leidub seal kindlasti palju. Aga see, et talgupäev tänavu ära jäi, pani inimesi mõistma, kui olulised need talgud tegelikult on. Paljud seltsid teevad oma talgupäevi nüüd ning inimesed võtavad jalutama minnes tihtipeale kilekoti kaasa, et leitud sodi loodusest kokku korjata," rääkis Viira. Ta lisas, et väga hea meel oli näha Pärli võimlemisklubi üleskutset, mille kohaselt lapsed koos vanematega looduses koristamas käisid.

Tagasi üles
Back