MAAILM ⟩ CNN: Donald Trump võitleb eelkäijate portreedega

PEIDETUD: Ameerika ja Briti ajakirjanduse väitel on Donald Trump Valge Maja peafuajeest lasknud maha võtta kahe oma eelkäija Bill Clintoni ja George Bush-noorema portreepildid. Need on toimetatud pisemasse tuppa, mida praegu kasutatakse pigem laoruumina.

FOTO: dailymail.co.uk

Telekompanii CNN teatel leidsid juulikuu alguses Valge Maja sisekujunduses aset märkimisväärsed muutused. Nimelt kõrvaldati peafuajee seintelt USA 42. ja 43. presidendi Bill Clintoni ja George Bush-noorema portreed ja need asendati enam kui sada aastat tagasi valitsenud vabariiklastest presidentide portreedega.

Tellijale Tellijale

Valge Maja n-ö kirjutamata tava nõuab, et hoone kõige käidavamas ruumis (selleks aga on peafuajee, ingl k Grand Foyer) oleksid seintele külaliste jaoks vaatamiseks üles riputatud riigi viimaste presidentide portreed. See oli nii kuni 8. juulini. 

Sel päeval võõrustas Ameerika Ühendriikide president Donald Trump Valges Majas oma Mehhiko kolleegi Andrés Manuel López Obradori. Telekaadritest võis näha, et Clintoni ja Bushi portreed paiknesid veel endistel kohtadel. 

Tagasi üles