Järjekordne koroonapositiivne tõi nakkuse endaga Saaremaale Hispaaniast

FOTO: Thierry Roge/Zumapress.com

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2178 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 36 testi tulemus osutus positiivseks. Neist üks Saaremaal.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Ida-Virumaale , kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 12 inimesel. Harjumaale laekus 10 uut positiivset testi tulemust, Tartumaale neli, Põlvamaale üks ja Saaremaale üks. Kaheksal juhul puudus positiivse proovi andnuil rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Saaremaale lisandunud juhtum on sisse toodud Hispaaniast. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 42 inimest, kellest kuus on haigestunud.

Terviseamet paneb südamele: kuna lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed viibivad teineteisele lähemal kui 2 meetrit ja pikema aja jooksul kui 15 minutit, siis haigena koosviibimisele minek on kindel viis oma sõpru nakatada – sageli viibitakse tunde tihedalt koos kinnises ruumis ning räägitakse valjul häälel. Viimane aitab viiruseosakestel aga veelgi paremini levida.

Reede hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 23 inimest, juhitaval hingamisel on kolm patsienti. Koju ei saadetud ühtegi inimest ning kolm inimest viidi Ida-Viru Keskhaiglast üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kuus.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 428 COVID-19 haigusjuhtumit 415 inimesega.

Reedehommikuse seisuga on tervenenud 2357 inimest. Neist 1808 inimese (76,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 549 inimese puhul (23,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 26,94.

Tagasi üles
Back