Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

MAAILM ⟩ Põhjalas suureneb sõjaline kohalolek

VASTASSEIS: Kliimasoojenemine on tekitanud olukorra, kus suurriigid on hakanud suurt tähelepanu pöörama Arktika loodusvaradele. Seepärast nad valmistuvadki sõjategevuseks karmi ilmastikuga piirkondades. Pildil on USA sõdur külmakindlas rõivastuses. FOTO: Wikiwand.com

Kuna on tekkinud oht, et peagi saab Arktikast suurriikide USA, Venemaa ja Hiina vastuolude piirkond, on põhjamaad Norra, Rootsi ja Soome tasapisi oma kaitsevõimet tugevdama hakanud. Hiljutist ülehelikiirusel lendava raketi Zirkon katsetust Barentsi merel tõlgendati aga Põhjala pealinnades kui Venemaa tõsiseltvõetavat pretensiooni sellele regioonile.

Tellijale Tellijale

Rootsi suurendab järsult sõjalist eelarvet, Norra korraldab üha sagedamini koos oma NATO partneritega sõjalisi õppusi, Venemaa katsetab aga modernset relvastust – põhjapoolusel ja selle lähiümbruses valmistutakse rahutuks tulevikuks, kirjutab Šveitsi autoriteetne saksakeelne päevaleht Neue Zürcher Zeitung (NZZ).

"Sõjalist kallaletungi Rootsile ei saa praegustes oludes välistada!" Sääraste ärevust tekitavate sõnadega põhjendas Rootsi kaitseminister Peter Hultquist mõni nädal tagasi riigi kaitse-eelarve järsku suurendamist. Vastav otsus on juba poliitikute heakskiidu saanud. 

Tagasi üles
Back