Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

MAAILM ⟩ Murelikud Prantsuse sõjaväelased ennustavad kodusõja puhkemist

ANONÜÜMNE HOIATUS: Viimastel kuudel on Prantsusmaa sõjaväelased läkitanud võimudele juba kaks murekirja, neist viimane oli anonüümne. Sõjaväelased tunnevad muret, et poliitikud suhtuvad ükskõikselt riigi ajaloo- ja kultuuripärandisse ning poputavad igati kõiksugu vähemusrühmitusi, näiteks islamiorganisatsioone. FOTO: Valeursactuelles.com

Juba teist korda ühe kuu jooksul avalikustasid Prantsuse sõjaväelased kirja võimudele, milles hoiatatakse, et riik seisab kodusõja lävel islami äärmuslastega.

Tellijale Tellijale

Võimud on kirjade autorite tegevuse poliitikasse sekkumise pärast karmilt hukka mõistnud. Kõrgete riigiametnike sõnul kavatsevad nemad ise islami äärmuslastega võidelda ja valmistavad sel eesmärgil ette mitmeid uusi seadusi.

Anonüümse kirja autorid kinnitavad, et nad on erinevates auastmetes sõjaväelased ja esindavad erinevaid väeliike. Kiri avalikustati möödunud pühapäeva õhtul ultrakonservatiivse ajakirja Valeurs Actuelles veebilehel. Kui uskuda ajakirja veebilehel olevat loendurit, oli selle nädala keskpaigaks oma toetusallkirja sõjaväelaste pöördumisele andnud enam kui 250 000 inimest. Ning seda oli lugenud pea 2 miljonit veebilehe külastajat.

Tagasi üles
Back