MAAILM ⟩ Krimm rinnal: Ukraina jalgpallurite võistlusvorm EM-il

RAHVUSLIKKUSE RÕHUTAMINE: Ukraina jalgpalliliidu president Andrii Pavelko tutvustab rahvuskoondise särki. Selle esiküljel on Ukraina riigi kaart, mis hõlmab ka Venemaa annekteeritud Krimmi poolsaare. FOTO: facebook.com

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel mängib Ukraina rahvuskoondis võistlusvormis, millel on kujutatud Ukraina riigi siluett, mis hõlmab ka annekteeritud Krimmi poolsaare. Venemaa on seda kritiseerinud, UEFA rikkumist ei näe. Kuidas on aga ekspertidega? Küsimusele on püütud vastust leida Saksa ringhäälingu Deutsche Welle (DW) veebilehel ilmunud artiklis.

Tellijale Tellijale

Tänapäeval on kombeks saanud rõhutada, et sport ja poliitika on teineteist välistavad valdkonnad. Kust täpselt kulgeb aga kahe valdkonna eralduspiir, selles küsimuses lähevad arvamused lahku.

Eile startisid jalgpalli Euroopa meistrivõistlused 2020 (pandeemia tõttu lükati need mullu aasta edasi). Vaid loetud päevad enne suurürituse algust, täpsemalt aga 6. juunil avalikustas Ukraina oma rahvuskoondise ametliku vormi, mis kutsus Venemaal esile terava kriitika.

Tagasi üles
Back