MAAILM ⟩ Lufthansa juurutab sooneutraalsust

SOOLISELT NEUTRAALNE: Tulevikus ei tohi Euroopa ühe suurema lennufirma Lufthansa töötajad klientide poole pöörduda sõnadega "daamid ja härrad". Arvatakse, et inimese soo rõhutamine võib kaasaja maailmas kedagi solvata. FOTO: Traveldailymedia.com

Lufthansa ja selle tütarlennukompaniide reisidel ei kasuta ekipaaž reisijatega suhtlemisel enam sõnu "daamid ja härrad". Kuna need sõnad olevat väga diskrimineerivad, kasutatakse edaspidi eranditult vaid sooneutraalseid väljendeid.

Saksa lennufirma teatas juuli keskel, et kaasajastab reisijate poole pöördumist lennukite pardal. Nüüd ei tohi ekipaaži liikmed enam kasutada sõnu "austatud daamid ja härrad" või "leedid ja džentelmenid".

Vanade pöördumiste asemel kasutatakse tulevikus vaid sooliselt neutraalseid sõnu. Näiteks "tere hommikust" või "kallid külalised". "Suhtlemisel klientidega peavad ekipaažid valima sõnu, mis austavad kõigi inimeste väärikust ega solva kedagi," märkis lennu-kompanii esindaja.

Konkreetsed pöördumise viisid töötavad välja lennuki kapten ja stjuuardid.

Uuendused puudutavad nii Lufthansat kui ka selle tütarfirmasid – Austrian Airlines, Swiss, Eurowings ja Brussel Airlines. Üleminek suhtlemise uute vormide juurde võib võtta mõned kuud aega, täpsustati Saksa lennukontsernis.

Tagasi üles
Back