Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

KÜLAVAHELOOD ⟩ Küla, kus vaim lendab
Kliki ja kuula Kadi raadio saadet!

Huvilistele tutvustab koduküla Tagaranna külavanem Andres Tarvis, esinemisjärge ootab kirjanduspäevade korraldaja kirjanik Maimu Berg. FOTO: Aare Laine/Saarte Hääl

Maalilise Tagaranna kaluriküla elanikud võõrustasid laupäeval, 10. juulil kirjandushuvilisi kõikjalt üle Eesti, vahendab Kadi raadio saade "Külavahelood".

Keskpäeval võttis külalisi Ringe talu hoovis vastu akordionist Reet Lõugas, kelle lustakate pillilugude saatel võtsid huvilised istet või tutvusid talu kunagise peremehe ja elupõlise meremehe Aleksander Tarvise maalidega. Ringe Sass, nagu teda külas kutsuti, puhkab ammu juba taevastel kõrgustel. Tema lapselaps Andres Tarvis, kes külaseltsi liige ja ka külavanem, andis ülevaate küla ajaloost, Ringe talu tegemistest ja sellestki, millega tagarandlased praegu tegelevad.

Külavanem tundis siirast heameelt kirjanik Maimu Bergi kolme aasta tagusest algatusest, kutsuda Tagarannale kokku ikirjandushuvilised. Nüüdseks on kirjanduspäev traditsiooniline sündmus.

Seekord esinesid kirjanikud neljas talus ja lisaks veel naaberküla Ninase  rannakaitsepatareis ning Rannaaugu sadamas. Maimu Bergi tütar Julia Laffranque sõitis kirjanduspäeva korraldama Saksamaalt, kus ta rahvusvahelises instituudis asedirektori ametis. Tema koostas ka värvitrükis fotodega esinejaid tutvustava trükise, mis Saksamaal trükiti.

Saatejuht küsitleb nii kirjanikke kui Tagaranna külaseltsi liikmeid. Nemad jäid kõigega ülimalt rahule. Korraldajana tundis Maimu Berg heameelt, et kirjanduspäev on mõne aastaga tuntust kogunud.

Külaseltsi liige, näitleja Andres Raag ütles, et kirjanduspäev on piltlikult öeldes kõik seltsi liikmed meeldivalt rakkesse pannud. Juba poisikesena Tagarannaga tutvust sobitanud Andresele on aastatega kaluriküla väga omaseks saanud. Saaremaal võõrustab ta ka oma näitlejatest kolleege ja sõpru.

Huvilistel oli võimalus osaleda küla tutvustaval jalgsimatkal. Näitleja ja lavastaja Raivo Adlas, kes on lavastanud mitu Maimu Bergi kikrjutatud näidendit, oli samuti kohal ja tema polnud kiidusõnadega kitsi.

Kuulaja saab teada külast, kus vaim lendab ja lest suitseb.

Saatejuht Aare Laine

Tagasi üles
Back