R, 3.02.2023

KÜLAVAHELOOD ⟩ Kuidas elavad Tõlluste mõis, Laimjala bussipaviljon ja kauneim kortermaja?

Kliki ja kuula Kadi raadio saadet!
Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Kuidas elavad Tõlluste mõis, Laimjala bussipaviljon ja kauneim kortermaja?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laimjala bussipeatus
Laimjala bussipeatus Foto: Raul Vinni / Saarte Hääl

Kadi raadio saade "Külvahelood" vahendab, kuidas Kaunis Kodu maakonna komisjoni eestvedaja Reet Viira sõnul esitati tänavu Vabariigi presiendile tunnustamiseks Saare maakonnast kaks pilkupüüdvat kodutalu ja üks silmapaistev tootmistalu.

Koostöös korteriomanike ühinguga tunnustab Eesti vabariigi president Kauneima kortermaja tiitliga ka Kuressaares Komandandi 7a ja 7b asuvat ühistut, kus KÜ esimeheks Ervin Varik.

Eelmises saates andsime teada Tagaranna küla Kiti talu tegemistest ja Nenu küla Tillikna talus nähtust. Seekord küsitleb saatejuht Aare Laine Tõlluste mõisas tegutseva ettevõtte Eurobio Lab OÜ juhte ja tervistavate taimede töötlejaid. Veel uudistavad talude hindamiskomisjoni liikmed uue ilme saanud Laimjala bussiootepaviljoni. Laimjalas annavad selgitusi Reet Viira ja sealse osavalla teenuskeskuse juht Vilmar Rei.

Tõlluste mõisa ajaloost ja seal tegutsevast rahvusvahelisest kontsernist annab kuulajaile ülevaate tootmisjuht Diana Õisnurm. Tõllustes korjatud ja töödeldud taimedest valmistatud tooted on nõutavad nii Eestis, Venemaal kui ka paljudes teistes riikides üle maailma. Saame teada ka mõisas ringi uitavast kummitusest ja mõisapargi imeväega põlispuudest.

Mõisa härrastemaja ehk peahoone rekonstrueerimine-renoveerimine jätkub. Nõnda siis saame aastate pärast imetleda Tõlluste mõisaparki kaunistavat uhket häärberit.

Kuressaares Komandandi tänaval 7a ja 7b püüab külaliste pilke heakorrastatud lilleline aed. Ühistu esimees Ervin Varik tunneb heameelt majarahva entusiasmist ilu loomisel. Reet Viira toonitab ringkäigust kokkuvõtet tehes, et saarlaste ilumeel on vaoshoitum, aga praktiline.

Maakonna tänuüritus on konkursile esitatud kaunite aedade omanikele 23. novembril Kuressaares.

Aare Laine

Märksõnad
Tagasi üles