Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

JUHTKIRI ⟩ Pole halba ilma heata

Turism. Foto on illustratiivne. FOTO: www.freepik.com

Viimased kaks aastat pole majutus- ja toitlustusettevõtjate jaoks olnud just kergete killast. Läksid ju nii mullune kui ka tänavune turismisuvi koroona nahka.

Saare maakonna majutusasutustes augustis peatunud välisturistide arv tundub kahe aasta tagusega võrreldes pehmelt öeldes niru. 69-protsendiline langus koroonaeelse 2019. aastaga võrreldes on tõepoolest kõva kukkumine. Märkimisväärselt kahanes väliskülaliste arv ka mullusega võrreldes – möödunud aasta augustis oli see ligi 8300, tänavu kõigest 4700 ringis.

Samas pole halba ilma heata – kui saari väisanud välismaalaste arv on kokku kuivanud, siis siseturism on hoopis õitsele puhkenud. Statistikaameti andmeil jõudis kodusest Eestist pärit turiste Saaremaa ja Muhu majutuskohtadesse isegi paari tuhande võrra rohkem kui mullu augustis. Vaatamata sellele, et tänavuse lõikuskuu ilmad meenutasid pigem septembri omi.

Kui välismaale ei pääse, siis kodumaal ringi vaadata ikka saab, leiab reisihimuline eestlane. Tänu sellele on meie saartele jõudnud ka need Maarjamaa elanikud, kes siin kunagi varem käinud ei ole. Ja kui esimene kord meeldis, siis küllap tulevad ka tagasi.

Tagasi üles
Back