R, 30.09.2022

Kuidas valida täiuslik kihlasõrmus

Sisuturundus
Kuidas valida täiuslik kihlasõrmus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kihlasõrmus
Kihlasõrmus Foto: Jahonts

Kihlasõrmuse ostmine on põnev! Kui oled lõpuks leidnud selle õige, on nüüd vaja vaid ideaalset sõrmust, millega ettepanek teha. Kuigi sobiva sõrmuse leidmine ei tundu raske, siis võib see olla ka veidi segadust tekitav, eriti kui teed ettepanekut esimest korda. Sobiva sõrmuse valimisega kaasnevad mõned põhitõed, mille teadmine hõlbustab sobiva sõrmuse otsimise ja leidmise protsessi ning peagi saad keskenduda juba sellele, kuidas planeerida ettepaneku tegemist.

Sõrmuseid ja vääriskive saab eraldi osta

Asi, mida paljud inimesed ei tea: sõrmuseid ja vääriskive müüakse sageli eraldi. Seega, kui te ostate kihlasõrmust, ostate sageli kahte asja: keskmist kivi (tavaliselt valge teemant) ja sõrmuse toorikut (metallraamistik, mis hoiab keskmist kivi). Mõned sõrmused on keskse kiviga juba ette valmistatud. Näiteks on peaaegu kõik antiiksed sõrmused saadaval tervikuna ja paljud juveliirid valmistavad samuti komplektseid sõrmuseid. Tänapäeval on siiski tavalisem, et juveliirid müüvad sõrmuse toorikuid ja keskseid kive eraldi, seega tasub seda sobiva sõrmuse otsimisel silmas pidada.

Kõige olulisem on mõistagi vääriskivi kvaliteet

Paljud eelistavad kihlumiseks kasutada klassikalist teemantiga kihlasõrmust, sellisel juhul on oluline enne sõrmuse valimist mõista teemanti kvaliteeti väljendavaid omadusi. Selleks, et erineva kvaliteediga teemandid kategoriseerida, on igale teemandile antud kvaliteediklassid, mille järgi kujuneb loomulikult ka sõrmuse maksumus. Teemandile antud lihv on esimene oluline omadus ning sõltuvalt sellest, kui hästi teemant on lihvitud, sõltub ka see, kuidas teemant valgust püüab. Teemanti värvuse puhul aga ei peeta silmas seda, millist värvi on teemant ise, vaid mõõdetakse hoopis, kui värvitu on valge teemant. Teemanti puhtus klassifitseerib, kui veatu on teemant nii sisemiselt kui ka väliselt. Teemanti karaadi puhul on tegemist kaalu mõõtmisega, mis annab aimu teemanti suurusest.

Kui suur peaks olema eelarve

Paljude arvates tuleb kihlasõrmusele kulutada teatud kindel summa. Tavaliselt öeldakse, et ostmisel tuleks arvestada 3 kuupalga suuruse summaga. Kuid tegelikult ei ole olemas mingit "õiget" summat, millega peaks ostmisel arvestama. Tuleks kulutada ainult niipalju, kui eelarve seda võimaldab, kuna sõrmuse ostmine on isiklik otsus ja lubatud on kulutada nii vähe või nii palju, kui seda ise soovite. Suurepärane valik kihlasõrmuseid ja teisi kvaliteetseid ehteid on saadaval Jahonts veebipoes https://jahonts.com/ee.

Märksõnad
Tagasi üles