E, 15.08.2022

MUHU UUDISSED ⟩ Kõege param paik

Irena Tarvis
Kõege param paik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Irena Tarvis
Irena Tarvis Foto: Erakogu

Ilja aa iest sai jälle korra selgeks, et inimesed oo oma eluga Muhu suare pial änam rahul kut mõjal vabariikis. Või neh, Muhu valdas ikkagid. Isegid üks Muhu valla 52 külast oo suare pialt tükkis väljas.

Kui vahest mõtelda, et misest sie tuleb, es sii inimesed igakordas eluga nii rahul oo, kui kiegid jälle küsima kukub? Kuigidpalju mugavusi sii ju põle. Akkab juba sialt pihta, et ülemualt kojo piasmiseks tuleb teesekorra Virtsus kai pial mõni minut oodata kua, sest lae ep lähe just kohe välja mitte. Ja spaasid meitel põle ja suuri kaubamajasid kua põle. Kinu näidatse paljast korra kuus ja üöse kuskil kärakat ep müida.

Ometiks inimestele sii ju mieldib. Ma või omast kääst kinnita. Siit iemal ma ole oln paljast kolm vuastad ja es jõva äe uodata mitte, millal kojo tagasi piaseb. Juu siis oo inimesed osan selle elu sii nii moekaks ja munukseks tiha. Ja juu siis oo inimesel taris ennemini kodu kirvega puid lõhku kut kuskil suures linnas kortris soja radika jaares kõõnusta. Tuleb välja, et inimene oo oma eluga änam rahul siis, kui suab praamiga kojo sõita, kut et rongiga kahe kohja vahet logista. Ja tuhlist ja tomatid ep pia kua just tingimata poest ostma. Sõuksi asju suab kodu peendras ise kasvata.

Inimene, kis oo siia sündin või siia mõjalt elama tuln, levab, et sii oo param olla kut mõjal. Õhk oo äkist puhtam ja inimesed ep torma kut püörpäitsud omingust õhtani. Tundvad elust mõnu.

Ja kelle oo elu siit ää viin, tuleb ühna rõemsaste vahestkid siia kojo tagasi. Mineva pühabe keskomingust ma küll sai aru, et sii suare pial aeg puhkab. Neh, tulen mina kuipides Liiva kirgumõisa uksest välja ja kirgu parkla uduumbe rahvast ja autuid täis. Es olegid võnnuvõerad tuln Liiva kirku uudistama. Ollid tükkis puhta muhulased. Nie, kis moost vuastapäävad iljem Liiva kuoli lõpetasid. Tahtsid korra kokku suaja ja oma vanad kuoli kua nähe. Neh, ma tunsi teitid ää puhas. Ja et nende vuastatega kiegid põle kua vanamaks jäen!

Olge siis ikka munuksed!

Märksõnad
Tagasi üles