K, 1.02.2023

MAAILM ⟩ Ambitsioonikas pragmaatik – Rishi Sunaki naasmine suurde poliitikasse

Urmas Kiil
Ambitsioonikas pragmaatik – Rishi Sunaki naasmine suurde poliitikasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ÕNNELIK PERE: Briti uus peaminister Rishi Sunak koos oma naise Akshata Murthy ja kahe tütre Anoushka ja Krishnaga. Pilt on tehtud tänavu augustis.
ÕNNELIK PERE: Briti uus peaminister Rishi Sunak koos oma naise Akshata Murthy ja kahe tütre Anoushka ja Krishnaga. Pilt on tehtud tänavu augustis. Foto: News18.com

Nii iseloomustab Briti uut peaministrit Londoni mõjuvõimas majandusleht Financial Times (FT). Leht lisab, et pärast Liz Trussi ja Boris Johnsonit köidab uus valitsusjuht oma kompetentsusega.

42-aastane Rishi Sunak on ajaloos esimene India päritolu Briti peaminister, samas on ta ka esimene Briti valitsusjuht, kel on ärijuhtimise magistrikraad, jätkab FT. Analüütikud kahtlevad aga, kas ta ikka suudab edukalt juhtida riiki pärast tema eelkäijate tehtud ränkraskeid eksisamme.

Veel võrdleb leht teda benji-hüppajaga, kel õnnestus kibekähku naasta Briti poliitika tippu. Vaid möödunud kuul jäi ta ju ilma kõikidest võimalustest edule, kui heitluse konservatiivide liidri koha pärast võitis Liz Truss. Sunak kõrvaldati valitsusest ja ta pidi ümber lükkama ajakirjanduses ilmunud spekulatsioone, et kavatseb poliitikast üldse lahkuda ja siirdub finantsalasele tööle USA-sse.

Märksõnad
Tagasi üles