T, 29.11.2022

JUHTKIRI ⟩ Salajane küsimus

Saarte Hääl
Salajane küsimus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Planeeringuteenistuse juhataja Siim Kuusk.
Planeeringuteenistuse juhataja Siim Kuusk. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa valla üldplaneeringule anti start aastal 2018. Lehelugudes kirjutati, et tegu on mammutprotsessiga, mis kindlasti on ka tõsi, sest selle dokumendiga pannakse paika mängureeglid planeerimises ja ruumis meie ümber. Valmima pidi see 2021, kuid praeguse seisuga ei näe valla üldplaneering ilmavalgust enne 2023. aastat.

Probleem on selles, et vallavalitsus on pidanud planeeringu sisuliselt ümber tegema. Vahepeal saadi nii kaugele, et moodsa kaardimaterjali ja uudse lähenemisega planeering tehti juba avalikuks ja käidi seda koguni piirkondades tutvustamas. Rahandusministeerium tegi aga toonase vallaarhitekti eestvedamisel tehtud töö maatasa. Imestust olid kõnealuse töö vormi ja kvaliteedi üle juba varemgi avaldanud nii vallakodanikud kui ka teised arhitektid ning kriitikaga tagasi ei hoitud.

Planeering võeti tagasi ja asuti taas tööle. Vallaarhitekt lahkus ka varsti ametist.

Saaremaa vallavanema hiljutine käsk määrata üldplaneeringuga seotud kaardimaterjal vaid asutusesiseseks kasutamiseks tõstis valla ühe tähtsama dokumendi koostamise taas rambivalgusse. Saatjaks mitte niivõrd salastamise tõik, vaid hoopis küsimus, miks üldplaneering senini valmis pole? Tundub, et ka selle küsimuse vastus on saladus.

Märksõnad
Tagasi üles