Express Post lõpetab kojukandeteenuse ja koondab ligi 450 inimest

Copy
Lisaks lavkale on saabunud ka värske post.
Lisaks lavkale on saabunud ka värske post. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Meediakontsernidele Ekspress Grupp ja Postimees Grupp kuuluva trükiväljaannete levitamisega tegeleva AS-i Express Post nõukogu võttis vastu otsuse sulgeda 2023. aasta jooksul kojukandeteenuse valdkond.

Express Posti kojukandeteenuse lõpetamise tõttu koondatakse umbes 450 inimest, teatas ettevõte.

Express Posti juhataja Katri Laanela sõnul on kojukandevaldkonna sulgemise peamiseks põhjuseks iga-aastaselt süvenev kahjum, mis tuleneb peamiselt sisendhindade ja tegevuskulude jätkuvast kasvust, samas kui paberajakirjanduse mahud on kahanemas.

"Omanikud on Express Posti tegevust viimastel aastatel rahaliselt toetanud ning oleme otsinud võimalusi tegevuste efektiivsemaks muutmiseks, kuid sellest kahjuks enam ei piisa," nentis Laanela.

Koondatavatest suurem osa tegelevad perioodika varahommikuse kohaletoimetamisega. "Viime koondamise läbi 2023. aastal jooksul etapiviisiliselt vastavalt teenuse sulgemise ajagraafikule erinevates piirkondades.

Kõik töötajad saavad koondamisteated ja koondamishüvitised vastavalt oma tööstaažile ettevõttes. Teeme koostööd töötukassaga, et tagada inimestele igakülgne nõustamine ning toetus uue töö leidmiseks," kinnitas ettevõtte juhataja.

Auditeerimata andmete kohaselt oli Express Posti käive 2022. aastal 5,2 miljonit eurot ning kahjum 1,2 miljonit eurot. 2021. aastal oli Express Posti käive 5,2 miljonit eurot ja kahjum 600 000 eurot.

Kojukandeteenuse sulgemise järel jääb Express Post pakkuma kõnekeskuse teenust ja ajakirjanduse tellijate baaside haldusteenust, mis moodustab umbes 7 protsenti ettevõtte tänasest äritegevusest.

Saarte Hääle kojukannet Express Posti kojukandeteenuse sulgemine ei puuduta, sest sellega tegeleb Eesti Post. 

Tagasi üles