Viinavaras saadeti kiirkorras kinnimajja

Foto on illustratiivne.

FOTO: pxhere.com

Kuressaare kohus saatis eelmisel teisipäeval kuuks ajaks vangi mehe, kes oli eelmisel päeval kauplusest varastanud kaks pudelit alkoholi.

Raivo Aidamets (51) haaras esmaspäeval Kihelkonna maantee Rimi alkoholiletist kaks pooleliitrist Beloffi viina pudelit ja peitis need tasku. Kassast sai ta mööda, kuid peeti seejärel kinni ja anti üle politseile. Kuna see oli Aidametsal järjekordne vargus, algatati kriminaalmenetlus ja mees võeti vahi alla.

Juba järgmisel päeval arutas kohus süüdistust kiirmenetluse korras ja määras talle kuu aega vangistust. Kohus mõistis välja ka menetluskulud summas 465 eurot.

Raivo Aidamets sai ennetähtaegselt vanglast välja veebruaris 2018. Selleks ajaks oli teda kriminaalkorras karistatud kümme korda ja vanglas viibis ta kaheksandat korda. Vabastamise kohtumäärusest selgus siis, et mehe sõnul tal “alkoholiga probleeme ei ole ning eitab probleemi olemasolu täielikult. Alkoholi tarvitas oma hinnangul harva.”.

Eelmise aasta juulis oli ta jälle kohtu all, seekord grupiviisilise peksmise pärast. Aidameest karistati kolme kuu ja 28 päeva pikkuse vangistusega.

Tagasi üles