Antarktika laev hakkab seilama saarlaste lipu all

SMS kommdoor Priit Kuusk ja Antarktika 200 ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli vahetasid eile kokkuleppe märgiks ka laeva nimesildi ning seltsi erikujundusega vimpli.

FOTO: Allan Mehik / Saarte Hääl

Antarktika 200 ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli tegi täna Kuressaares teatavaks, et laev Admiral Bellingshausen hakkab kandma Saaremaa Merispordi Seltsi (SMS) vimplit ning kodusadamaks saab Kuressaare.

SMS-i koduses Kuressaare jahisadamas toimunud seltsi peakoosolekul uudise teatavaks teinud Tiit Pruuli märkis, et reisi üheks eesmärgiks on tutvustada maailmas seda väikest maad ja suurt saart, kus 1778. aastal sündis hilisem Antarktise avastaja Fabian Gottlieb von Bellingshausen. "Me tahame rääkida Eestist, Saaremaast, kutsuda inimesi siia külla. Ehk siis Bellingshauseni projekti vedajatel ja Saaremaa Merispordi Seltsil on üsna ühtemoodi sihid," ütles Pruuli.

Ta loetles, et sarnaselt Bellngshauseniga on sünnilt saarlased ka selle reisi kaptenid Indrek Kivi, Indrek Lepp ja Meelis Saarlaid. Reisi ettevalmistamisega on seotud SMS-i auliikmed Tiit Riisalo ja Pruuli ise. SMS-i kommodoor Priit Kuusk juhib praegu meie aluse ekspeditsiooniklaariks tegevmist Nasva Baltic Workboatsi ellingus.

"Just seepärast, et meil on nõnda palju ideelisi kokkulangevusi, otsustas reisi koos Meremuuseumiga korraldav MTÜ Thetis Ekspeditsioonid pöörduda Saarema Merispordi Seltsi poole, et mootorpurjekas, mis saab nimeks Admiral Bellingshausen, võiks kanda Antarktika ekspeditsiooni ajal SMSi vimplit. Jahi kodusadamaks saab Kuressaare," kinnitas Tiit Pruuli. Vastavasisuline kokkulepe sai eile ka mõlema poole nõusoleku ja kinnituse.

Tagasi üles