Saada vihje

Politsei parkis keelumärgi all

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Artikli foto
Foto: Saarte Hääl

Teisipäeval seisis tühi politseiauto Kuressaare piirivalvemaja ees parkimist keelava liiklusmärgi mõjupiirkonnas. Kohas, kust politsei mõni nädal tagasi ajas ära parajasti kaupa maha laadinud sõidukijuhi.

“Tegemist on kahetsusväärse juhtumiga ning ametnik on oma eksimust ka tunnistanud,” nentis politsei esindaja Hedy Tammeleht. Tema selgituse kohaselt oli ametnik ajamas tööasju ja parkis valesti inimliku eksituse tõttu. “Ametnikule anti märku, et tema sõiduk on pargitud valesse kohta ning ta reageeris sellele ja parkis sõiduki ümber,” lisas Tammeleht.



Valestiparkinud politseiautole juhtis Oma Saare tähelepanu mees, kes mõned nädalad tagasi sai umbes samas kohas Tallinna tänava ääres politseipatrullilt hoiatuse. Politsei käskis toona liiklusmärgi mõjupiirkonnas kaubikust kaupa maha laadinud mehel viivitamatult lahkuda, ähvardades muidu trahviga.



“Selles paigas on politsei sinna parkinud sõidukite juhte tõepoolest hoiatanud, kuna seal on võimalik neid ka trahvida,” kinnitas Tammeleht, lisades, et enamikul juhtudel on politsei hoiatamisega ka piirdunud.


Küsimusele politsei ebavõrdsetel alustel suhtumisest – et teised ajab ära, aga ise pargib samas – vastas Tammeleht, et kõigi politseisõidukite parkimiste ja väljakutsete iseloomu kohta info muidugi puudub, kuid ka politsei ise peab liikluseeskirjast kinni pidama.



Hedy Tammeleht lisas selgituseks, et operatiivsõidukile kehtivad selles suhtes ka pisut teised reeglid. Kohtadesse, kuhu sissesõit on keelatud, võib operatiivülesandeid täitev sõiduk siseneda, ning tulenevalt töö iseloomust võivad need sõidukid ka parkida selleks mitte ette nähtud kohas.



Liiklusmärk “Parkimise keeld” tähendab siis seda, et keelatud on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine kauemaks kui seda on vaja sõitjate peale- või mahaminekuks või veose laadimiseks. Peatumine selles kohas keelatud ei ole. Peatumise all mõistetakse liikluseeskirja kohaselt sõiduki ettekavatsetud seismajätmist sõitjate peale- või mahamineku või veose laadimise ajaks.



Tallinna tänava piirivalvehoone poolses servas võib autosid seismas näha tihti, sest inimesi ajab segadusse mõned meetrid pärast parkimist keelavat märki seisev parkimisala märk. “Kõnealune piirkond on tõepoolest oma märgistusega ekslik ning politsei on ka sellekohaseid ettepanekuid teinud kohalikule omavalitsusele, kus otsitakse lahendusi,” kinnitas ka Tammeleht.


Eksitab, ei eksita…


Kuressaare linnainsener Madis Pihel tõdes, et selline tähistus võib olla natukene eksitav, kuid eeskirjade vastu siiski eksitud ei ole. See teema on tema sõnul arutusel olnud ka liikluskomisjonis.


“Mõjuala märk ei muuda parkimise keeldu kehtetuks,” viitas Pihel, et parkimise keeld sellel tänavalõigul siiski kehtib.



“Mõjualamärk 38 näitab sellel kujutatud teise liiklusmärgi kehtivust kogu alal,” selgitas linnainsener parkimisala tähistava märgi olulisust, lisades, et kui sellel alal on üles pandud märgil 38 kujutatud liiklusmärgile vasturääkivaid liiklusmärke, tuleb vastaval teelõigul järgida viimaste nõudeid.



Pihel ütles, et kevade poole on plaanis nimetatud mõjualamärgid vahetada, sest parkimisala tähistamine oli vajalik tasulise parkimise korral.


“Küll aga jääb kehtima kiirusepiirangu ala, ent sellegi osas võib tulla muudatusi,” märkis Madis Pihel, täpsustades, et märgi asukoht võib muutuda. “Siis peaks ka nn eksitav arusaamine likvideeritud olema,” lisas ta.

Kommentaarid
Tagasi üles