Kevadkontsert kui kirev loodus

Saarte Hääl
Copy
PLAYBACK: 2.a klassi õpilased (vasakult) Agnes Metsmaa, Saskia Esko, Kaisi Tabri ja Adeele Aus esitasid kontserdil oma nägemuse Netta eurolaulust “Toy”.
PLAYBACK: 2.a klassi õpilased (vasakult) Agnes Metsmaa, Saskia Esko, Kaisi Tabri ja Adeele Aus esitasid kontserdil oma nägemuse Netta eurolaulust “Toy”. Foto: Marko Kaju

Kuressaare Vanalinna kooli kevadkontserdi kava oli kirev nagu kevadine loodus – publik sai nautida tantsu, laulu, luulet ja pillilugusid, imetleda võimlejate oskusi ja naerda anekdootide peale. 

16. mail Kuressaare kultuurikeskuses toimunud kontserdile olid oodatud kõik lapsevanemad ja teisedki huvilised. Kuna mu tütar õpib Vanalinna kooli 1. klassis ning ma ise olen lapsena muusikaõpetaja Malle Veske käe all laulnud, ei saanud ma kuidagi kontserdile minemata jätta.

Pidulik õhtu algas Vanalinna kooli direktori tervituskõnega. Edasi vaheldusid muusika ja tants, mille vahele oli põimitud põgusaid luuletusi ning nalju.

Esines ka mudilaskoor, kes oli suure töö tulemusena läbinud laulupeo ettelaulmise kadalipu ja pääseb tänavusuvisele suurele laulupeole “Minu arm”. Neljapäevaõhtusel kontserdil kõlasid laulupeo repertuaarist “Buratino laul” ja “Naerulohkudega maailm”.  See oli kaunis ja südantliigutav. Laulude kõlades mõtlesin tagasi oma kooliajale, kui meil õnnestus Mustjala kooliga laulupeole minna. Seal kogetud ülevat tunnet on raske kirjeldada – seda peab ise kogema.

Publiku ette astusid erinevate vanuserühmade lapsed omaloominguliste võimlemiskavadega. Nii mõnegi lindi- või pallikava juures läks mul vaatajana süda soojaks – meenusid enda õpitud kavad, kus samuti oli juhendajaks Tiiu Haavik.

Võimlemiskavade esitajaile pakkus konkurentsi 1.–2. klassi rahvatantsurühm oma kahe hoogsa tantsuga. 

Kontserdikavast ei puudunud ka pillimäng: kõlas viiul, tšello, trompetid. Vahvaid ja lõbusaid etteasteid oli veel teisigi: erinevate kooliastmete playback`i numbrid, Juku-naljad. 

Suur tänu kõigile, kes aitasid seda kontserti ette valmistada ja läbi viia! Oli mõnus õhtupoolik ning need, kes kohale tulid, ei kahetsenud. See kontsert oli ühe kooli aastapikkuse töö kokkuvõte, andis õpilastele võimaluse esineda ja vanematele oma laste tegemistest osa saada. 

Laulud jäävad kõrvu helisema – järgmiste kontserdielamusteni. 

Aitäh teile, kallid õpetajad!

Elen Sink, lapsevanem

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles