Kuressaare Edukontor usub uutmoodi mõtlemisse

Mehis Tulk
, toimetaja
Copy
HOOAJAD: Edukontori juhatuse liige Mele Pesti (paremal) ja tegevjuht Marjana Luist selgitavad, et kui sügistalvisel-kevadisel perioodil toimetavad majas põhiliselt kohalikud tegijad, siis kolm suvekuud toovad siia palju inimesi väljastpoolt. Möödunud suvel rentisid külastajad kontoriaega kokku 950 tundi, tänavu loodetakse selles osas tublit kasvu.
HOOAJAD: Edukontori juhatuse liige Mele Pesti (paremal) ja tegevjuht Marjana Luist selgitavad, et kui sügistalvisel-kevadisel perioodil toimetavad majas põhiliselt kohalikud tegijad, siis kolm suvekuud toovad siia palju inimesi väljastpoolt. Möödunud suvel rentisid külastajad kontoriaega kokku 950 tundi, tänavu loodetakse selles osas tublit kasvu. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kaks aastat Kuressaares tegutsenud Edukontori eestvedajad usuvad, et nende visioon ühisest ja säästvast tegutsemisest on õige ja jätkusuutlik.

MTÜ Kuressaare Edukontor tegevjuht Marjana Luist ütles, et organisatsioon on jätkuvalt arengujärgus ja peab leidma veel võimalusi, kuidas endale stabiilne sissetulek tagada. Püsirentnikke on kontoris praegu 24, mis tähendab, et maja on sisuliselt täis. Ometi ei kata rendist saadav tulu kõiki MTÜ kulusid.

Kui mandril on vabakontorite kohatasu ühes kuus suurusjärgus kuni 180 eurot, siis Edukontor küsib kohatasu jagatud ruumis alates 40 eurost kuus, lisaks kaasneb kohustus panustada vabakontori tegevustesse, heakorda või turundusse. 

“Me tahame jääda kohaks, mida saavad kasutada alustavad ettevõtjad, vabakutselised, MTÜ-d. See pole küll heategevus, sest otsesed majaga seotud kulud saavad kaetud, aga me ei taha läve liiga kõrgeks ajada,” põhjendas Edukontori hinnapoliitikat juhatuse liige Mele Pesti. 

“Eesmärk pole kasum, vaid luua keskkond, kus tekib erinevate valdkondade inimeste omavaheline sünergia,” lisas ta.

Selleks, et maksta kontori tegevjuhile palka ja katta kontori arendamisega seotud tegevuskulusid, kirjutab Edukontor projekte ja taotleb erinevaid toetusi. Äsja esitati Saaremaa vallale taotlus MTÜ tegevustoetuseks 16 000 euro ulatuses. 

Taotluses viidatakse, et lähiaastatel loodab MTÜ saavutada arengus sellise taseme, kus Edukontor teenib erinevate teenuste müügist ja muudest tegevustest piisavalt tulu ning ei sõltu oma põhikirjaliste eesmärkide elluviimisel enam välistest toetajatest. 

Seniks, kuni see tase ei ole veel saavutatud, vajatakse aga toetust kontori ülalpidamisega seotud kulude maksmiseks.

Pesti märkis, et kaugtöö ja selleks loodavad võimalused on meie väikeste kohtade tulevik. “Selles mõttes on Edukontor veduriks,” lausus ta ja lisas, et vabakontor ei ole tavapärane kinnisvaravahendus, vaid seda tuleb ennekõike vaadelda kogukondliku ja ühistegevuse nurga alt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles