Kuressaare linnale kingiti maal

LÕPMATUSE MÄRGISTUS: Saaremaa valla kultuuritööspetsialist Anneli Teppo-Toost ja kunstnik Maie Matsar jäid pildile koos kingitud teosega.

FOTO: Tõnis Kipper/Saarte Hääl

Eile avas Kuressaare Raegaleriis oma isikunäituse Maie Matsar, Eesti kunstnik, kes elab ja töötab Moskvas. Enamik tema tööde väljapanekuid on toimunud Venemaal, nii Moskvas kui ka Peterburis. Seni viimane näitus Eestis “Aknad, pilgud, vaated” toimus 2016. aasta suvel Kuressaare linnuses. 

Saaremaale sattus kunstnik tänu Saaremaa muuseumi tollasele töötajale Raul Salumäele, kes Matsari loomingu internetist avastas. Kahjuks oli Raul näituse toimumise ajaks juba meie hulgast lahkunud. Küll tekkisid kunstnikul esimese näituse aegu saarlastega mitmed toredad kontaktid ja soov veel kord oma töid siin näidata. Eriti võlusid teda Raegalerii ruumid. 

Eile avatud näitusel “Lõpmatuse märgistus” on eksponeeritud Matsari viimaste aastate õlimaalilooming, põhiliselt loodusvaateid Saaremaast Venemaani. Üks maalidest “Pikk tee Kuressaare lossi” jääbki kunstniku tänuavaldusena Kuressaare linnale.

Tagasi üles