Plahvatanud boiler rikkus muusikaklassi

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Muhu põhikool
Muhu põhikool Foto: Ivo Kruusamägi / Wikipedia

Südasuvel Muhu põhikoolis õhku lennanud boiler tekitas veekahjustusi korrus allpool asunud muusikaklassile ning niisutas liigselt ka digiklaverit ja süntesaatorit.

Kooli direktori Andres Antoni sõnul juhtus intsident juba 25. juulil. Seega on jõutud asjaga vahepeal tegeleda ning kooli alguseks peaks muusikaklass taas olema valmis õpilasi "teenindama".

"Boiler tõesti lõhkes ja uputas ära muusikaklassi, aga olukord on juba lahenenud ja kindlustus tegeleb asjaga," kõneles direktor.

Antoni sõnul tuli lõhkenud boileri tõttu üles võtta ühe ruumi läbivettinud ja ülespundunud põrand koolimaja teisel korrusel. Et vesi jooksis paneelide vahelt allkorrusele, siis saigi kahjustada ka seal asuv muusikaklass. Direktori sõnul olid klassis olnud pillidel katted peal, seega need tõenäoliselt siiski toimivad.

"Digiklaverile ja sündile läks vesi küll peale ning need tuleb üle kontrollida. Ei ole julgenud kõike kohe käivitada ju," põhjendas ta. Küsimuse peale, kas koolialguseks on kõik taas korras, kinnitas Andres Anton optimistlikult: "Peab saama!"

Uus boiler sai paika eile õhtuks. Peagi peaks kohale jõudma ka vastne põrandakate ning koolini on ju veel nädala jagu päevi. "Loodame, et kõik laheneb," märkis koolidirektor.

Tagasi üles