T, 7.02.2023

Vesse legendid tulevad kossu meistrivõistlusteks kokku

Alver Kivi
, Toimetaja
Vesse legendid tulevad kossu meistrivõistlusteks kokku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Korvpall.
Korvpall. Foto: Internet

1999. aastal Eesti A-klassi korvpallimeistrivõistlustel pronksmedali võitnud Vesse meeskond tuleb maakonna meistrivõistlusteks taas kokku, et ajaloolist sündmust vähemalt medalivõiduga tähistada.

“Meil oli suvel üritus, kus tähistasime enda Eesti meistrivõistluste pronksmedalite võitmist 20 aastat tagasi,” rääkis meeskonna üks liidreid ja ka meistriliiga tasemele väljajõudnud Rene Kiil. "Tegime Enn Laanemäe ja Jaanus Kiili juhendamisel ka poolteist tundi trenni ja pärast pidulikul koosistumisel käis keegi välja mõtte, et võiks selle pundiga mängida maakonna meistrivõistlustel. Trenn näitas, et kõik mehed on vormis ja nii see otsus tuli, aga tingimusel, et kas kõik koos või ei keegi. Kõik mehed lubasid ikka kaasa teha.”

Nii saab meeskonnas näha mängimas Rene Kiili, Taavi Metsa, Janar Rahumeelt, Urmo Talistut, Kaarel Koppelit, Kaspar Harjust, Mart Undrestit, Timo Aropit, Kristo Tederit ja Urmet Aru. Vaid 20 aasta eest abiks olnud Kristjan Kangur on puudu.

“Keegi otseselt enam korvpalli ei mängi, küll aga harrastatakse tennist, jalgpalli ja muid alasid ning teeme nüüd mõned trennid ka,” oli Rene Kiil meeste mänguvormi osas optimistlik. “Meie kõigi jaoks on see kindlasti tõsine üritus ja medali tahaks kokkuvõttes ikka kätte saada. Orissaarele me ilmselt vastu ei saa, aga kõik teised peaks olema täiesti jõukohased. Ega meid meistrikatel ju mingid üllatused ei oota, sest mängivad ikka peamiselt veel samad mehed, kes kümme aastat tagasi, kuna noori kahjuks eriti peale ei tule.”

Märksõnad
Tagasi üles