N, 21.09.2023

Lapsi ravib enamik hambakliinikutest

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Facebook
Comments
RAINER RAAMAT käib regulaarselt hambaarsti juures. Fotol kontrollivad poisi hambaid Mai-Liis Sumberg ja Siret Mõisaäär. Kõik on korras.
RAINER RAAMAT käib regulaarselt hambaarsti juures. Fotol kontrollivad poisi hambaid Mai-Liis Sumberg ja Siret Mõisaäär. Kõik on korras. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Tosinast hambaraviteenuse pakkujast Saare maakonnas ravib laste hambaid haigekassa kulul üheksa.

Leping laste hammaste raviks haigekassa kulul on Muhus Liival tegutseval OÜ-l A. Randmets Hambaravi, OÜ-l Praks ja Küüts Hambaravi Orissaares ning Kuressaares tegutsevatel OÜ-l Anne Illaku Hambaravi, OÜ-l City Hambakliinik, OÜ-l Eva Tamkivi Hambaravi, OÜ-l Hammas AR, AS-il Hanvar, SA-l Kuressaare Hambapolikliinik, OÜ-l Luukas K.K..

Kuressaare hambapolikliinik pakub ka laste ortodontia teenust.

CityDentali hambakliinikul Kuressaares on laste hammaste raviks leping alates tänavu oktoobrist. "Lapsi ravivad kõik meie juures töötavad arstid," kinnitas hambaarst Mai-Liis Sumberg, lisades, et kliinikus töötab kaks täiskoormusega ja kaks osalise koormusega arsti.

"Laste ravi järjekord on juba üsna pikk ja lapsi, kes ravi vajavad, palju," tõdes Sumberg.

Laste hambaravilepingut pole OÜ-l Heli Hambaravi, Sardent OÜ-l ja SB Dens OÜ-l. "Täpset põhjust ei oska öelda," ütles haigekassa avalike suhete ja tervise edenduse osakonna peaspetsialist Vivika Tamra. "Siin võib rolli mängida teenuste kulutõhusus," leidis ta, lisades, et täiskasvanute tasuline teenus on hinna poolest kasulikum. 

Tamra sõnul tuleb haigekassaga lepingu sõlmimiseks osaleda hankes. "Osale teenusepakkujaist võib raskusi tekitada riigihangete keskkond internetis," märkis Tamra. "Samas on kõigil soovijatel olnud mitmeid võimalusi lepingut taotleda ja hankes osalemiseks ka tuge saada."

Hambaarst Sergei Bortnikovi sõnul pole tal laste ravimiseks lepingut juba 2007. aastast. Põhjust, miks ta pole uut lepingut taotlenud, Bortnikov kommenteerida ei soovinud.

Saare maakonnas tegutseb 12 hambaraviteenuse pakkujat, kellest üheksaga on haigekassal praegu leping. Hiljuti lisandus lepingupartnerite hulka Kuressaare haigla, kus pakutakse hambaravi narkoosis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles