Vald leidis soojafirma hindaja
Lisatud gallup: kas müüa või mitte?

VALLAJUHID selgitasid eile Valjalas osavallakogude juhtidele nii soojafirma võimalikke arenguid kui ka tulevase aasta eelarvet. Alo Heinsalu ülevaadet eelarvest saab lugeda tänase Saarte Hääle arvamusküljelt.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuressaare Soojuse varade hindamise ja kavandatava müügi ettevalmistamisega hakkab tegelema ettevõte Redgate Capital OÜ, kes tegi vallale parima pakkumise summas 3000 eurot.

Saaremaa vallavalitsus tellis Kuressaare Soojuse aktsiate või muu vara müügiga seotud finantsteenust, mis sisaldab kõiki ettevõtte müügiks vajalikke tegevusi.

"Ehk kui peale väärtuse hindamist otsustatakse minna edasi müügiga, siis on sedagi nende pakkumiste raames võimalik teha," selgitas vallavanem Madis Kallas. 

Samuti peab Redgate Capital AS andma soovitusi selle kohta, kas enne kavandatavat müüki oleks soovitav kaks tegevussuunda, soojuse tootmine ja müük ning elektrimüük, eraldada kaheks eraldi ettevõtteks või on otstarbekam müüa Kuressaare Soojuse aktsiad ilma tegevussuundi eraldamata.

Tegevused on jaotatud kaheks: esmalt varade hindamine ja müügiprotsessi planeerimine, seejärel müügi läbiviimine. 

Vald jätab endale pärast esimese etapi lõppu õiguse teha otsus edasiminekust ehk müügist loobuda. Esimese etapi tähtaeg lepitakse kokku läbirääkimistega. 

Vallavanem Madis Kallas on korduvalt kinnitanud, et vallal pole firma müügiks survet ja lõpliku otsuse müügi kohta teeb volikogu: "Mingeid muid alternatiive sellise otsuse langetamiseks ei ole."

Juhul kui vallavolinikud otsustavad soojafirma müüa, peab tehing valla soovi kohaselt olema tehtud hiljemalt 30. juuniks 2020. 

Tagasi üles