L, 9.12.2023

Saaremaal soojatootmiseks piisavalt prügi ei jagu

Ain Lember
, Toimetaja
Copy
Tambet Kikas
Tambet Kikas Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaa vald uurib, kas Kuressaare elamuid saaks kütma  hakata olmeprügiga.

"Jah, oleme küsinud ekspertide grupilt, kas ei saaks kütteks kasutada prügi," ütles Saaremaa vallavanem Madis Kallas nädal tagasi Valjalas osavallakogude esimeeste ümarlaual.

AS-i Kuressaare Soojus nõukogu esimees Tambet Kikas märkis, et prügi kasutamisest soojatootmises on räägitud ka ettevõtte nõukogus. Senine teadmine ütleb, et Saaremaal ei jätku prügi, et sellest soojust toota, ning absurdne oleks prügi mandrilt juurde vedada.

"Piltlikult öeldes põrgukatlale, mis peaks tulel olema kogu aeg, kohapeal prügi ei jagu," nentis Kikas. Lisaks pole tehnoloogiat, et prügi ja hakkpuitu koos põletada. 

Samas ei saa Kikase sõnul aga välistada, et vahepeal on tehnoloogia täiustunud. Võiks uuesti uurida, kas prügi saaks segada teise kütusega, märki ta.

Ettevõtte nõukogu esimees ütles, et kui tulevikus õnnestub Saaremaa prügist toasooja toota, alandaks see prügi hinda. Isegi tasuta äraandmine pole võimatu, sest prügist tehtud soojus ju maksab.

Soojatootja jätkab sama juhatusega 

AS-i Kuressaare Soojus kahe juhatuse liikme kohale korraldatud konkursi võitsid ettevõtte senised juhid Paul Leemet ja Jaan Mehik. “Võin täna raporteerida, et vana juhatus jätkab, kuna konkursile paremaid vendi ei tulnud,” ütles Kuressaare Soojuse nõukogu esimees Tambet Kikas, kelle sõnul lõpevad ettevõtte juhatuse liikmete senised töölepingud 26. novembril. Konkursile laekus kuus avaldust. Paul Leemet ja Jaan Mehik töötavad Kuressaare Soojuses 1980-ndate keskpaigast ja on enamiku aega olnud selle ettevõtte juhid.

Ain Lember

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles