Võidukas Saaremaa VK sammub eesmärkide poole

SAI HAKKAMA: Meeskonna esiründaja Daniel Macieli asendanud Markus Uuskari mängis ka ise resultatiivselt.

FOTO: Irina Mägi/Saarte Hääl

Endale tänavuseks hooajaks kõige kõrgemad sihid seadnud Saaremaa Võrkpalliklubi liigub eelmisel nädalal saadud kahe võiduga eesmärkide suunas.

Kui neljapäeval võideti kodusaalis võrkpalli Aadu Luukase karikavõistluste esimeses poolfinaalis Selver Tallinna 3 : 1 ja korduskohtumises piisab finaalipääsuks kahe geimi võidust, siis pühapäeval tõusti võõrsil Credit24 liiga liidrite duellis BIGBANK Tartu 3 : 1 alistamisega ka meistrivõistluste liidriks.

Saaremaal on nüüd liiga liidrina 22, Jekabpils Lušil teisena samuti 22 ja kolmandal kohal oleval BIGBANK-il 20 punkti. 

“See on alles teise ringi algus, 3 : 2 mänge on olnud palju ja kõigil meeskondadel tuleb tummisust juurde,” märkis peatreener Urmas Tali, kes liidrirolli praegu üle ei tähtsusta. “Pigem läheb see asi aina tihedamaks ja otsustavaks saavad kokkuvõttes ikkagi kolmanda ringi mängud. Nüüd keskendume eelkõige kolmapäevasele karika poolfinaalile Tallinnas Selveri vastu.”

Tartus mängitud kohtumises ei saanud Saaremaa alguses oma mängu korralikult käima, jäi 12 : 16 kaotusseisu ja kaotas 21 : 25. Siis võeti mänguohjad enda kätte, saadi 11 : 7 eduseis ja Rauno Tamme lõi 25 : 16.

Murranguline oli kolmas geim, kus Saaremaal oli edu 23 : 21 ja 24 : 22, kuid võit vormistati Henri Treiali blokist numbritega 28 : 26. Viimases geimis näitas Saaremaa, kes on kohtumise peremees: Reto Giegeri serviässast saadi ette 13 : 8 ja šveitslane lõpetas ka kohtumise võiduga 25 : 18.

“Lõpuks me lõime oma asjad ära,” rääkis Urmas Tali. “Saime blokikaitsega mängu ja rünnak oli täna võtmesõna. Serv kõikus, aga kui suutsime neile survet avaldada, siis nende mitmekülgsus kannatas.”

Kohtumises ei teinud kaasa jätkuvalt vigastust raviv Daniel Maciel, kuid väljakule ei saanud ka nurgaründaja Javier Jimenez. 

“Proovisime oma vastuvõttu paremaks saada,” põhjendas Urmas Tali oma käiku. “Sellega tahtsime anda oma tempomeestele rohkem võimalusi, sest nad on viimasel ajal palju kuival olnud. Aga samas saab alati sammu tagasi teha.”

Nüüd seisab meeskonnal ees tihe mängude periood. Lisaks kolmapäevasele karikavõistluste poolfinaalile Selver Tallinnaga kohtutakse kodus 1. detsembril Pärnu VK-ga, 4. detsembril OC Limbaži/MSG-ga, 7. detsembril Jekabpils Luši ja 11. detsembril Euroopa Challenge´i sarjas Hapoel Yoav Kfar Sabaga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles