K, 1.02.2023

Superstaari pere ratastel sauna lavalt kostab tihti laulu

Vaka Kuld: Lugu ilmus Saarte Hääles 21.12.2019
, Sõrve militaarmuuseumi konsultant
Superstaari pere ratastel sauna lavalt kostab tihti laulu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SELTSIS SEGASEM: Kui Sepa pere sauna kütma asub, tulevad Merikese ja Egoni asjatamist uudistama ka koerad-kassid.
SELTSIS SEGASEM: Kui Sepa pere sauna kütma asub, tulevad Merikese ja Egoni asjatamist uudistama ka koerad-kassid. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Sepa pere saun Sõrve poolsaare keskel seisab ratastel ning pererahvas saab selle soovi korral mereranda sõidutada. Siis on hea leilikuuma keha merevees jahutada. Superstaar Uudo ema Merike aga unistab sootuks arhailisemast suitsusaunast ning muldpõrandaga rehealusest.

Sõrve poolsaare keskel peavad Merike ja Egon Sepp Lõu külas Lepiku talus villavabrikut. Siit perest on sirgunud mõne aasta eest superstaari tiitli pälvinud laulja Uudo Sepp. Esimesi edusamme klassikalises muusikas teeb ka Uudo noorem vend Karret: tema mängib tšellot. Nõnda on Sepa pere vanad maale üksi jäänud ning saun pakub neile talutoimetuste kõrval kosutust ja meelelahutust.

Meelelahutust selles mõttes, et siinse sauna lavast saab tihtilugu laululava: Merike ja Egon on  ise rahvamuusikud ja nende pojadki tegelevad muusikaga. Ning ega’s külas käivatele sugulastelegi pole laulmine võõras.

Märksõnad
Tagasi üles