JUULI: Bellingshausenit ootab ees raskeim katsumus

  • SOTSIAAL: Noortejaamas kogunevad probleemsed alaealised
  • MAJANDUS Ferrumi kaubamaja vahetas omanikku
  • PÕLLUMAJANDUS: Ümarmudilat jääb vähemaks
  • KULTUUR: Ooperipäevad – papist maailm enam ei müü

SAARLASED LAEVAS: Rio de Janeiros andis Meelis Saarlaid (esiplaanil paremal) juhtimise üle Indrek Kivile (esiplaanil vasakul). Pildil paremal on saarlasest tüürimees Priit Kuusk, kes samuti laeval üle Atlandi purjetas ning ka Antarktikasse läheb.

FOTO: Antarktika200

Juuli keskel Roomassaarest otsad andnud ja nüüdseks üle 10 000 miili kiilu alla jätnud jahtlaeval Admiral Bellingshausen on Antarktikasse veel vaid kolmepäevateekond.

Tellijale

Antarktika 200 ekspeditsiooni jaht Admiral Bellingshausen veetis jõulud Atlandi ookeanil ning seisab neil päevil sadamas maailma lõunapoolseimas linnas Ushuaias. Kapten Indrek Kivi sõnul asutakse Antarktika poole teele sõltuvalt ilmast, kuid suure tõenäosusega hakatakse Drake’i väina ületama kas 3. või 4. jaanuaril. Teekond lõunamandrile võtab sealt soodsa ilmaga aega kolm päeva, millele järgneb teekond Antarktikas, mille käigus külastatakse mitmeid baase. 

Jõulud veetis Bellingshauseni meeskond, kus lisaks Kivile ka saarlasest tüürimees Priit Kuusk, merel. Teekonnal Falklandi saartelt Ushuaiasse oli taevataat kapteni sõnul pidupäeva puhul armuline ning andis ilusat purjetamisilma. Paar päeva enne pühi veel 

Tagasi üles