:format(webp)/nginx/o/2020/03/05/12990651t1ha41c.jpg)
Saaremaa osaluskohviku ajakirjanduse teemalauas osalenud noored leiavad, et sõna on küll vaba, kuid sellega kaasneb suur vastutus kontrollida enda väljaöeldut
Saaremaa osaluskohviku ajakirjanduse teemalauas osalenud noored leiavad, et sõna on küll vaba, kuid sellega kaasneb suur vastutus kontrollida enda väljaöeldut
Kuressaare gümnaasiumi 11.c klassi õpilane Ervin Kubits ütles, et enamasti olid tema juhitud meedialauas osalenud noored jutukad ja aktiivsed, kuid oli ka vaikseid ja neid, kes tunnistasid, et nad väga palju huvi ühiskonnas toimuva vastu ei tunne.
Samas tõdesid mõned, et loevad lehti valikuliselt ehk siis valivad välja teemad, mis neid huvitavad ja panevad pigem rõhku nendele uudistele.
“Seejuures oli paljude arvamus, et ajakirjandus paneb suurt rõhku klikkidele ja loetavuse tõstmisele ning tõstab pigem esile negatiivseid uudiseid,” rääkis Kubits.
Osaluskohviku teemadena käisid läbi õpilasfirmad, kohaliku elu miinused ja võimalused, samuti vaimne tervis ja psühholoogiline alalhoid, juttu oli ka enesehävitusest, hinnetest ning tööelust. Kokku osales üritusel ligikaudu 120 inimest, nende seas õpilasi kogu Saaremaalt ning erinevate valdkondade eksperte.
Leiti, et kliimakriisi lahenduseks ei ole praegune suund ja häälekas kliimaneutraalsuse nõudmine, vaid muutused peavad aset leidma riigi ning Euroopa Liidu regulatsioonide tasandil.
Teema “Kartulid ja mina” keskendus sõltuvustele ja sellele, kuidas sõltuvus tekib. Leiti, et palju sõltub inimest ümbritsevatest sõpradest ning oluline on võrgustik ja tuge pakkuvad inimesed.
Keskenduti ka LGBT, erivajadustega ja erinevatest rassidest inimeste ja veganite probleemidele. Noored pakkusid, et selliste teemade käsitlemiseks koolis võiks olla eraldi tund arutlevas vormis.