Karantiini määratud mees läks siiski ise poodi

SODITUD: Lisaks pidas keegi vajalikuks sodida Kuressaare pargis asuvat rulaatraktsiooni ja “kaunistada” see arusaamatu kunstiteosega. Pildil patrullpolitseinik Geito Reek ja vanempiirivalvur Urmas Vilukas.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Läinud nädalal tuli politseil lahendada näiteks vargusjuhtumeid, tegeleda rahu- ja karantiininõuete rikkumistega. Samuti tuvastasid politseinikud ühe alaealise kanepitarvitaja.

Kuressaare patrullitalituse juht Matis Sikk ütles, et läinud nädala jooksul tuli politseil tegeleda 87 juhtumi lahendamisega: “Alustasime 14 väärteomenetlust, neist viie puhul oli tegu alkoholi tarvitanud sõidukijuhtidega. Ühel korral algatasime alkoholi tarvitanud sõidukijuhi suhtes kriminaalmenetluse. Arestimajja toimetati nädala jooksul kinnipidamisele kaks meest.”

Möödunud nädalal anti politseile teada ka mitmest vargusest. Esimene neist leidis kannatanu sõnul aset ööl vastu esmaspäeva Laimjala piirkonnas, kus uksel lõhuti lukk ja tungiti hoonesse sisse. 

“Varga saagiks langes akutrelli laadija. Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustasime väärteomenetlust. Reede õhtul saime teate, et Orissaare piirkonnas käisid vargad kinnistul, kus ehitusobjektilt varastati alkoholi. Ka selle juhtumi osas alustasime väärteomenetlust,” rääkis Sikk.

Esmaspäeva õhtul anti politseile teada, et 45-aastane mees rikub rahu ühes Kuressaare linna korteris ning tema naine ja laps tunnevad end ohustatult. Teatele reageerinud politseinikud pidasid alkoholijoobes mehe kinni.

Laupäeva õhtul märkasid politseinikud Kuressaare linnas kogunenud noorukite kampa. Nendega vesteldes tuvastasid politseinikud, et ühel noortest, 17-aastasel poisil kanepi tarvitamise tunnused. Politsei alustas juhtunu suhtes väärteomenetlust.

Lisaks tavaülesannetele kontrollivad politseinikud valitsuse korraldusel ka eriolukorra reeglitest kinnipidamist. "Hea meel on tõdeda, et enamik saarlasi suhtub piirangutesse mõistvalt ja peab neist kinni. Samas on ka neid, kellele peame selgitama, miks on vajalik koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kodus olla," rääkis Matis Sikk, kelle sõnul teatati näiteks reedel politseile, et Saaremaal käib maapiirkonna kauplusest oste tegemas 44-aastane mees, kellel on kahenädalane kodus viibimise kohustus. 

Patrull leidis mehe kaupluse juurest ja vestles temaga. Mees selgitas, et ei leidnud kedagi, kes talle kauplusest süüa tooks ja seetõttu võttis ta teekonna ise ette. Politseinikele lubas mees edaspidi kodus püsida ja leida kellegi, kes teda aitaks.

Tagasi üles
Back